NB III foci - A vasárnapi fordulóban csak az ETO Akadémia tudott győzni

Mutatjuk az NB III-as meccsek eredményeit.

Gyirmót FC Győr II – Újpest FC II 1-4 (0-2)
Gyirmót, 100 néző. V.: Juhász.
Gyirmót II: Rusák E. – Somogyi Á., Lázár P., Tullner P., Kráz T. (Albrecht, 77.), Póczik B. (Mórocz B., 66.), Marlen, Farkas B. (Barta T., 77.), Szabó K., Erdei (Nyári, 67.), Cserkut-Németh (Gönye, 72.). Vezetőedző: Ördög József.
Újpest II: Svékus – Eckl P. (Mándi, 73.), Máté Zs., Mező D., Tóth Á. (Kárász B., 60.), Árki (Horváth D., 73.), Mucsányi M. (Szabó N., 73.), Simon B. (Nucela, 73.), Babós L., Kollarik T., Sarkadi K. Vezetőedző: Mundi Viktor.
Gsz.: Lázár (83.), ill. Sarkadi (30.), Tóth Á. (45., 58.), Eckl (64.).
31. p: Sarkadi K. lőtt a kapu bal oldalába. 0-1. 45. p: Tóth Á. révén 0-2. 58. p: Tóth Á. lőtte be a ziccerét. 0-3. 63. p: Eckl P. ívelt a gyirmóti kapuba a saját térfelükről. 0-4. 83. p:  Szögletből Lázár P. fejelt a vendégkapuba. 1-4.

Leiskolázták a Budaörsöt

ETO Akadémia – Budaörs 4-2 (2-0)
Győr, ETO Park. V.: Iványi.
ETO Akadémia: Kocsis – Selyem, Kulcsár, Csontos, Deákovits, Kiss M., Bánáti, Bíró (Varga O. 72’), Herczeg (Décsy 63’), Rátonyi (Moharos 72’), Lawrenzo (Tarcsi 90’). Vezetőedző: Nagy Ádám.
Budaörs: Schrenck – Molnár Cs., Lami, Gál, Jász (Tóth Gy. 46’), Váradi (Szamosi 76’), Szécsi (Fekete 70’), Szedlár (Jármai 87’), Schmidtka, Sajbán, Balajti. Vezetőedző: ifj. Bognár György.
Gsz.: Bánáti (37’, 89’), Rátonyi (14’), Décsy (78’) ill. Balajti (53’), Lami (72’).
A második játékrész elején előbb Balajti góljával szépítettek a vendégek, majd Lami találatával 2-2 volt. A 78. percben Décsy volt eredményes 3-2, majd a rendes játékidő utolsó percében Bánáti megszerezte csapata negyedik, saját maga második gólját 4-2.
Nagy Ádám: - A szerdai mérkőzés dominanciáját sikerült átmentenünk.

Súlyos soproni vereség

Bicske-FC Sopron 4-1 (2-0)
Bicske, 200 néző. V.: Horváth M.
Bicske: Illés - Gaszner, Száhl,  Sóron (Varga Sz., 73.), Tifán-Péter, Szontagh (Márkus. 73.), Szalai (Varga B., 61.), Hirman (Lakatos, 73.), Tischler (Schildkraut, 61.), Bozsoki, Molnár. Vezetőedző: Csordás Csaba.
FC Sopron: Ferenczi - Bokor, Szabados (Fábiánkovits, 66.), Sipőcz (Kocsis Á., 77.), Szilágyi, Kun (Mikovics, 87.),  Bolla, Auer, Somogyi-Bakos (Baumgartner, 66.), Reseterits, Szabó T. (Borsetzki, 77.).Vezetőedző:Bücs Zsolt.
Gsz.: Száhl (25.), Sóron (49.), Tischler (53.), Schildkraut (64.), ill. Kun (55.).

Hajtós mérkőzésen vendéggyőzelem

Credobus Mosonmagyaróvár-III. Ker. TVE 1-3 (1-1)
Mosonmagyaróvár, 150 néző. V.: Holczbauer F.
Mosonmagyaróvár: Kovács B. - Simita (Sipos, 81,), Czingráber, Monda (Mayer M., 86.), Oláh, Pap, Kövesdi, Gáncs (Buglyó, 64.), Deák, Pongrácz, Mayer J. (Lasz, 64.). Edző: Weitner Ádám.
III. ker. TVE: Hajagos - Fodor, Erdei, Pálvölgyi (Hegyi, 83.) Vankó (Hosszú, 77.), Szalka (Zajtai, 82.), Árva (Zsemberi, szünetben) , Buda, Barczi, Bencze (Szabó M., 66.), Bekker. Edző: Harmati Tamás.
Gsz.: Kövesdi (14., 11-esből), ill. Szalka (31.), Erdei (61.), Bencze (63.).
14. p.: Papot buktatták a 16-oson belül, a megítélt büntetőt Kövesdi a bal alsó sarokba lőtte. 1-0. 31, p: Szalka 14 méteres lövése egy hazai védőn megpattant, és a labda a bal felső sarokba kötött ki. 1-1. 61. p.: Erdei 3 méterről laposan lőtt a hálóba. 1-2. 63. p.: Bencze 18 méterről nagy erővel a bal felső sarokba lőbb. 1-3.
Weitner Ádám:  - Küzdelmes, hajtós mérkőzésen az a csapat nyert, amely jobban kihasználta a helyzeteit.
Harmati Tamás: - A győzelem értékét külön növeli, hogy innen nagyon kevés csapat fog pontokat elvinni.

A 6. forduló további eredményei: Dorog-Komárom 2-0, Puskás Akadémia FC II–Kelen SC 1-1, Érdi VSE–Balatonfüredi FC 4-0, Szombathelyi MÁV Haladás VSE–VSC 2015 Veszprém 1-2.