Előkerültek a magyar munkavállalók
Fejlődött a diákmunka üzletág, a munkaerő-kölcsönzés terén pedig egyre több a magyar munkavállaló a Pannon-Work Zrt.-nél, amely diákmunka-szövetkezetek és munkaerő-kölcsönzés terén az ország élmezőnyében van.
A Pannon-Work cégcsoport nem véletlenül szerepel a legnagyobbak között: több, mint 34 év tapasztalatának és szakmai tudásának köszönhetően stabil és megbízható partnere ügyfeleinek. Az utóbbi évek legdinamikusabban fejlődő területe, a harmadik országbeli munkavállalók alkalmazása esetében például a folyamat első pillanatától teljes körű szolgáltatást nyújt, az online interjúztatástól a tolmács és a szállás biztosításán át a komplett adminisztrációig. Külön ehhez a szolgáltatáshoz dolgozták ki a FITin elnevezésű programot, mely a külföldi munkavállalók szervezetbe illesztését biztosítja.
A Presztízs-díjas és Kiváló Munkáltatói Márka díjas Pannon-Work rugalmasan és gyorsan alkalmazkodik a munkáltatók igényeihez. Azoknak, akik csökkenteni szeretnék az új alkalmazottak felvételével járó költségeket, kölcsönzött munkaerőt vagy diákmunkásokat, a munkatársi gárdát bővíteni akaró cégeknek munkaerő-közvetítést nyújt, igény szerint hosszú távú alkalmazásstratégiával megtámogatva.
Szenftner Balázs, a Pannon-Work Zrt. nyugat-dunántúli regionális vezetője elmondta: a vállalat a hazai gazdaság folyamataival „egy húron pendült” idén.
Az év eleje rázós időszak volt, egy idegenrendészeti változás miatt ugyanis három hónapig nem lehetett behozni harmadik országbeli munkavállalókat. Emellett tavaly év végén gazdasági lassulás kezdődött, ezért nálunk is az eredmények szinten tartása volt a cél. Továbbra is stagnálást várunk, a jövő év második felétől számítunk felívelésre, amit a partnereink igényei is igazolnak.
– mondta a regionális vezető.
A fentieket kompenzálja, hogy a diákmunka üzletágban növekedett a cég, diákszövetkezete a kimagasló nyári időszakban 4.000 feletti, év közben 20-30%-kal kevesebb diákot foglalkoztat.
Észrevehető, hogy a diákok igényei változtak: kevesebben keresik a gyári munkát, sokkal inkább olyan helyen szeretnének dolgozni, ahol a leendő képzettségüknek megfelelő tudást és képességeket, például a nyelvtudást kamatoztatni tudják, az iskolában tanultakhoz szeretnének gyakorlati hátteret szerezni.
– mondta Szenftner Balázs.
A szakember a munkaerő-kölcsönzésről elmondta: újra „előkerültek” a magyar munkavállalók, ma már velük is számolhatnak a munkáltatók, ami az elmúlt időszakra nem volt jellemző, különösen a nyugat-magyarországi térségben, ahol minimális a munkanélküliség.
Ennek okát csak találgatni lehet; az emberek talán bátrabban váltanak munkahelyet, különösen, ha bizonytalannak érzik. Ennek köszönhetően nekünk is könnyebb teljesíteni a jogszabályi kötelezettséget, melynek értelmében a felvett új munkavállalók legalább 30%-ának magyarnak kell lennie.
A stagnáló gazdasági helyzet mellett a háttérben szervezetfejlesztés történt a Pannon-Work-nél, a közvetítői hálózatban különválasztották a szellemi munka-közvetítői szolgáltatást, így még személyre szabottabb szolgáltatást tudnak kínálni a hozzájuk forduló cégeknek. Erre ezen a területen is jelentős az igény, az utóbbi időben többek között projektmérnököt, HR-munkatársat, kontrollert kerestek a cég partnerei.