A hulladékkezelés még zöldebb lett az Alcufernél
Komoly fejlesztésekkel zárja az évet a hulladékfeldolgozással és -hasznosítással foglalkozó Alcufer Kft. Hét napelem-kiserőmű telepítése mellett egy 100 kW-os erőmű beüzemelése előtt állnak, és a koncessziós hulladékgazdálkodási rendszerhez kapcsolódóan tovább bővítik hulladékgyűjtési, -kezelési kapacitásaikat.
Az Alcufer fehérvárcsurgói telepe madártávlatból.
A vállalat hét telephelyén üzembe helyezett napelem-kiserőművek, melyek biztosítják az ingatlanok teljes villamosenergia-szükségletét, az iroda- és szociális épületek ellátása mellett a hulladékgazdálkodási létesítményekben üzemelő 10 kW alatti teljesítményű feldolgozógépek energiaszükségletét is.
A nagy kapacitású hulladékfeldolgozó berendezések, mint a bálázó-, brikettáló-, aprító- és darálógépek, valamint szeparáló gépsorok villamosenergia-igénye csak részben biztosított megújuló energiaforrásokból, de ezen a területen is fontos beruházások történtek, illetve vannak folyamatban. Az Alcufer fehérvárcsurgói telephelyén 100 kW-os napelemerőművet telepített a vállalat, ennek beüzemelése év végére várható. Győrben pedig középfeszültségű áramvételezéshez szükséges, 2.500 kVA teljesítményű transzformátor telepítésének előkészítő munkái (tervezés, engedélyeztetés) folynak, tudtuk meg Csiszár Tamástól, a Presztízs-díjas Alcufer szakmai és környezetvédelmi igazgatójától.
Jelentős előrelépés, hogy 2024-ben az országos hulladékgazdálkodási közfeladatot ellátó koncessziós társaság, a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. tovább bővítette együttműködését az Alcufer-csoporttal. A csoport tagjaként a MÉH Zrt. további, a koncesszió hatálya alá tartozó hulladékáram begyűjtésére, kezelésére szerződött, valamint a kezelői feladatkör is szélesedett.
Az Alcufer a MÉH Zrt. alvállalkozójaként próbál helyt állni a megnövekedett feladatoknak a hulladékbegyűjtés és -kezelés terén. Ennek megfelelően bővítettük, korszerűsítettük gépjárműállományunkat, anyagmozgató és -feldolgozó gépparkunkat
– mondta Csiszár Tamás.
Az Alcufer a koncessziós hulladékgazdálkodási rendszer hatálya alá tartozó hulladékok, például csomagolási, elektromos és elektronikai hulladékok mellett továbbra is biztosítja minden típusú hulladék (gyártási, karbantartási, bontási) átvételét termelőüzemek és intézmények részére, a lakosságtól pedig valamennyi hasznosítható fémhulladékot térítés ellenében veszi át.