3 órája

Megyei foci - Csornán nyert rangadót a Koroncó, kórházban a Kapuvár két játékosa + edzői nyilatkozatok, tabella, fotók

Hegykőn háromszor is villant a piros lap

Szeitz Tibor

Csornán gólgazdag mérkőzésen, nagy csatában győzött a zöld mezes Koroncó.

Csorna–Koroncó 3–4 (2–3)
Csorna, 300 néző. V.: Fuhrmann.
Csorna: Kantó – Ignácz (Horváth N.), Molnár Máté (Nagy Á.), Szabó Z., Nagy K., Szőke, Tóth A., Füzi, Kovács P. (Benszki K.), Márton, Németh B. (Benszki B.). Edző: Horváth Rudolf.
Koroncó: Kokas – Csete (Orbán), Fekete M., Veller (Kovács Á.), Nagy P. (Molnár Milán), Bieder, Nagy B. (Horváth D.), Lampert (Horváth R.), Vörös Torma, Görcs, Présinger. Edző: Makkos Tamás.
Gsz.: Szőke, Márton, Nagy K., ill. Nagy B., Présinger, Csete, Vörös Torma.
16. p: Szögletvariáció után Szőke csúsztatott a kapuba. 1–0. 24. p: A lecsorgó labdát 11 méterről Nagy Bence lőtte a lábak között a hálóba. 1–1. 30. p: Ignácz indította Mártont, aki kiváló ütemben lépett ki a védők közül, majd elhúzta a labdát a kapus mellett és magabiztosan lőtt a kapuba. 2–1. 38. p: A beadás után lecsorgó labdát Présinger 5 méterről bombázta a csornai kapuba. 2–2. 39. p: Egy beadás utáni fejest Kantó még nagy bravúrral hárított, de a kipattanót Csete kotorta a kapuba. 2–3. 46. p: Nagy Kevin a kifejelt labdát 23 méterről, kapásból védhetetlenül bombázta a jobb felsőbe. 3–3. 79. p: Vörös Torma a jobb szélen áthámozta magát a csornai védőkön és kiszorított helyzetből nagy erővel a hálóba lőtt. 3–4.
Kétszer is megszerezte a Csorna a vezetést és egyszer még az egyenlítésre is futotta, de a három pontot végül a Koroncó gyűjtötte be a forduló rangadóján.
Horváth Rudolf: – Ilyen végkifejlet után eltekintek a nyilatkozat lehetőségétől.
Makkos Tamás: – Gólzáporos rangadó lett a mérkőzésből, amit a jobb helyzetkihasználásunknak köszönhetően tudtunk megnyerni. Gratulálok a csapatnak a nagy szívéért, ami átsegített minket a nehézségeken.
Baracskai Ádám

Győrszentiván–Rajczi Beton-Fertőszentmiklós 0–1 (0–1)
Győrszentiván, 200 néző. V.: Mórocz Gy.
Győrszentiván: Samu – Farkas B. (Csemez), Bonnyai (Hajdu), Imre (Bedők), Horváth B., Kovács L., Tóth R., Bieder, Kiss B., Gombos, Böcz (Nagy D.). Edző: Kovács Zsolt.
Fertőszentmiklós: Simon – Németh B., Járfás (Nagy M.), Bognár-Barzsó, Csányi (Novacek), Németh P., Kakuk (Horváth S.), Csikai, Orbán, Kirják, Golnerits (Farkas B.). Edző: Rozmán László.
Gsz.: Csányi.
Kiegyenlített erők küzdelmében az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaiak akarata érvényesült jobban. A vendégek a találkozó első percében szerzett találattal eldöntötték a mérkőzést.
Jók: Kiss B., Horváth B., Gombos, ill. mindenki.
Kovács Zsolt: – Ha megtanuljuk a helyzeteinket kihasználni, akkor elkezdjük gyűjteni a pontokat. Fiatal csapatomnak gratulálok a küzdeni akarásához.
Rozmán László: – Nagyon fontos három pontot szereztünk, köszönhetően a hatvan-hetven percnyi jó játékunknak.
Kecskés Dániel

Üstökös FC Bácsa–Mezőörs 0–3 (0–1)
Győr, 100 néző. V.: Konkoly.
Bácsa: Kürnyek – Bakus, Horváth N. (Halász M.), Bella, Gelencsér, Rigó, Serfőző, Nagy M., Horváth Á. (Győri), Szabó B., Bauer. Edző: Germán Ferenc.
Mezőörs: Somogyi – Böröczky (Simigla), Simon A., Kerékgyártó (Végh T.), Szántó (Tóth L.), Zámbó, Gergely, Molnár T. (Nagy K.), Dávid (Kreicz), Vári, Papp Sz. Edző: Bohner Roland.
Gsz.: Dávid (2), Simon A.
A hazai csapat szervezett védekezéssel igyekezett kompenzálni a vendégek minőségi fölényét, mivel a támadásokra kevés energiájuk jutott, így érvényesült a papírforma.
Jók: Bella, Rigó, Bauer, ill. mindenki.
Germán Ferenc: – Csapatom küzdött tisztességgel, becsülettel, de sajnos a két együttes közötti tudásbeli különbséget nem tudtuk eltüntetni.
Bohner Roland: – A mezőnyfölényünk végül a gólok számában is megmutatkozott. Mindenki beletette a mezőnymunkát, így tudtunk eredményesek lenni.
Alföldi Zoltán

Abda-VVFK Bau–DAC Nádorváros 5–0 (1–0)
Abda, 150 néző. V.: Fehér.
Abda: Csáktornyai – Tóth K., Lányi, Éri, Kerékgyártó (Gál D.), Maidics (Kovács B.), Peczár (Tóth E.), Jász (Magyar P.), Wágenhoffer (Winkler), Balogh L., Kovács Á. Edző: Szűcs Gergely.
DAC: Kiss A. – Vadász, Bata, Vaganjan (Németh B.), Lengyel (Káposzta), Széles, Bessenyei (Makkos), Virág, Póczik (Forgó), Horváth M. Peisser (Rajky). Edző: Mayer János.
Gsz.: Jász, Maidics, Kerékgyártó, Kovács Á., Gál.
Jó iramú mérkőzést játszott a két csapat, a hazaiak az első félidő közepén megszerezték a vezetést, melyet a második félidőben még négy góllal növelni tudtak szép, gyors támadásokat vezetve. A különbség túlzó, de összességében megérdemelt a hazai győzelem.
Jók: Lányi, Jász, Tóth K., Kovács Á., ill. senki.
Szűcs Gergely: – Szimpatikus ellenféllel találkoztunk, amely focizni szeretett volna. A második félidei lendületes támadójátékunknak köszönhetően nyertünk ilyen különbséggel.
Mayer János: – Saját magunkat vertük meg, ellenfelünk ennyivel nem volt jobb, de gratulálok a győzelemhez.
Tóthpál Gábor

Vitnyéd–Győrújfalu 3–1 (0–0)
Vitnyéd, 100 néző. V.: Bálintfi.
Vitnyéd: Germán – Németh M., Papp R., Varga G. (Kleizer), Nyakas, Szalai A. (Eckhardt), Pankotai, Horváth A., Simon, Kovács A. (Detrik), Szakács M. Edző: Kiss Ákos.
Győrújfalu: Huszár – Kovács D., Varga M. (Pusztai), Kutich (Mészáros Á.), Dittrich (Szabó M.), Szekeres, Farkas T., Balogh M., Tóth H., Takács M., Takács J. Edző: Berta József.
Gsz.: Szakács M. (2), Papp R., ill. Takács M.
A négy kapufáig jutó hazai csapat a mérkőzés egészét tekintve teljes kontroll alatt tartva a 90 percet, megérdemelten tartotta otthon a három pontot.
Jók: Pankotai, Németh M., Szakács M., Horváth A., Simon, ill. Balogh M., Takács M., Takács J.
Kiss Ákos: – Három pont.
Berta József: – Az első félidőt remekül megoldottuk, rendben volt a védekezésünk. A második játékrészt már nem tudtuk ennyire kontrollálni és a vezetésünk után három perc alatt kétszer is nagyot hibáztunk.
Horváth Gyula

Lavill-Ménfőcsanak–Credobus Tehetségközpont 4–1 (2–0)
Ménfőcsanak, 150 néző. V.: Mészáros N.
Ménfőcsanak: Turi – Kalmár P. (Kovács P.), Béres, Korsós, Puskás (Kelemen M.), Németh M., Buruzs (Fésüs), Fekete Sz., Vajda (Horváth A.), Bergendi, Nagy L. Edző: Nemes Ferenc.
Credobus Tehetségközpont: Vedrődi – Baróti, Fekete D., Nagy K. (Pintér B.), Kovács B. (Ocskai), Herczeg (Vidrányi), Horváth Á., Torma, Kocsis G., Mogyorósi, Csóka. Edző: Borbély Attila.
Gsz.: Buruzs (2), Kalmár, Németh M., ill. Csóka.
Lőrincz Károly egykori csanaki labdarúgó emlékére tartottak gyászszünetet a mérkőzés előtt. Mindkét csapat bátran felvállalta a támadójátékot, de eredményességben a Csanak járt az élen és szünetig kétgólos előnyt szerzett. A második félidő első részében itt is, ott is betaláltak a csapatok, majd a Csanak a 70. percben lőtt góllal lezárta a találkozót.
Jók: Korsós, Buruzs, Fekete Sz., ill. senki.
Nemes Ferenc: – Egy jóbarátom azt mondta, hogy két győzelem az már sorozat. Nem akarunk megállni, megyünk előre.
Borbély Attila: – Megérdemelt hazai győzelem született. Fiataljaink hasznos perceket tapasztalhatnak a megyei I-es légkörben, de ezek jelenleg ajándékpercek. Fel kell nőni a feladathoz.
Katona-Kocsis Imre

Hegykő–Intretech-Kapuvár 2–1 (0–1)
Hegykő, 370 néző. V.: Takács Á.
Hegykő: Zsirai – Reseterics (Kóczán M.), Kóczán B., Galambos, Halász M., Zombó, Nyerges M., Nyerges G., Horváth V., Cziránku, Gaál (Ambrus). Edző: Sütöri Péter.
Kapuvár: Gruttó – Winkler, Szűcs A. (Varga T.), Kalmár D., Farkas Z. (Sárándy), Kelemen M., Purt, Kapa, Schillinger R., Schillinger D. (Matetits), Baranyai. Edző: Varga Péter.
Gsz.: Galambos, Horváth V., ill. Winkler.
Kiállítva: Nyerges M. (91.), Horváth V. (94.), ill. Schillinter R. (86.).
Jó játékvezetés mellett a gyorsabb, technikásabb csapat ellen odaadással, szívvel, lélekkel sikerült a hazai együttesnek megnyernie a mérkőzést.
Jók: mindenki, ill. Purt, Kalmár, Szűcs.
Sütöri Péter: – Gyengén kezdtük az első félidőt, utána a második játékrészben a csapat az igazi arcát mutatta játékban és küzdeni akarásban is. Megérdemelten nyertünk.
Varga Péter: – Gratulálok a hazai csapatnak, ez a mérkőzés nem a fociról szólt, de annál is jobban sajnálom, hogy a mai estét két játékosom is a kórházban tölti. Ma nekünk itt nem lehetett nyerni.
Kelemen Gábor

Davita-Food-Gönyű–Győrújbarát 0–2 (0–2)
Gönyű, 150 néző. V.: Köves.
Gönyű: Boros – Kovács K., Balog Z., Prácser (Milos), Varga Cs., Tarcsa, Siska (Puter), Varga P. (Fodor), Végh P., Bodó, Varga Zs. (Szilvágyi). Edző: Balog Zoltán.
Győrújbarát: Koncz – Nyíregyházky, Czanik, Gál I., Rózsavölgyi (Szabó M.), Tar, Posta, Bagó (Szabó Sz.), Varga R., Varga J., Samodai (Tóth P.). Edző: Tenk Balázs.
Gsz.: Varga R., Tar.
A veszélyesebb támadójátékot bemutató csapat megérdemelt győzelmet aratott.
Jók: Boros, Siska, ill. Varga R., Varga J., Samodai.
Balog Zoltán: – Gyorsan kétgólos előnyt adtunk az ellenfélnek, utána csak futottunk az eredmény után.
Tenik Balázs: – Huszonöt perc napfény és hatvanöt perc sötétség. Teljesen megérdemelt győzelmet arattunk.