3 órája

Csak hosszabbításban tudott nyerni a SERCO UNI Győr

A SERCO UNI Győr a női kosárlabda NB I-ben sok hibával játszott, de végül a ráadásban megnyerte a meccset a TFSE-MTK ellen.

Dombaiéknak (fehérben) túlórázniuk kellett a két pontért.

Fotó: Dr. Németh-Csigai Krisztina

SERCO UNI Győr–TFSE-MTK 89–79 (16–24, 21–16, 23–13, 16–23, 13–3)

Győr, női mérkőzés, 100 néző. V.: Goda, Kapusi, dr. Németh P.

SERCO UNI Győr: ANGYAL 10/6, Dubei 8/3, Ács 2, GARBIN 18/12, KISS V. 16/3. Cs.: Telenga 9, Wentzel 7/3, Dombai 2, Goree 8/3, BACH 9. Edző: Cziczás László.

TFSE-MTK: DÚL P. 15/9, Gábor 7, Szabó F. 9/3, Manis 8, PRECHTEL 17/9. Cs.: KÓKAI 14/3, Király A., Tóth F. 9/3. Edző: Hegedűs Péter.

Szabó Fanni kosarára Darcee Garbin és Kiss Virág is triplával válaszolt. A másik oldalon is jött egy trojka, alaposan „belőtték” magukat a csapatok az elején. A folytatásban a lövőkedv nem, a pontosság alábbhagyott. Átvette a vezetést a vendégegyüttes (6–9), de nem sokáig tartott a TFSE-előny. Igaz, a a győriek sem vezettek hosszan. Hullámzó volt a játék, a szakasz hajrája előtt a vendégek négy ponttal elléptek (13–17), a negyed végére pedig nyolcpontos előnyt építettek ki (16–24).

A győriek 11–0-ás rohammal kezdték a második szakaszt. a nagy rohanást Dúl Panka hármasa zárta le (27–27). Fej fej mellett haladt a két együttes, a félidő hajrájában inkább a TFSE vezetett, a 19. perc elején 37–31 volt a javukra. A nagyszünetre sikerült megfelezniük a győrieknek a hátrányt (37–40).

Vendégkosárral kezdődött a második félidő, ki más, mint Garbin volt eredményes, triplát ért a dobása (40–42). Bach kosár plusz büntetőjével vette vissza a vezetést a SERCO UNI Győr, majd ismét váltva volt az előny a csapatoknál, a 23. perc végén pedig döntetlen volt az állás (47–47). A vendégek megint előnybe kerültek (48–51), de aztán fordított, majd szép fokozatosan elhúzott ellenfelétől a győri gárda, mely a zárófelvonás előtt 60–53-ra vezetett.

A negyedik tíz percben sokáig tartotta tíz pont körüli előnyét a házigazda, de a vendégek feljöttek négy pontra (72–68), sőt, Szabó Fanni kosara után hosszú idő után ismét a fővárosiaknál volt az előny (73–74). A végjátékban 73–76-nál a TFSE jöhetett. Kimaradt a ziccerük, Garbin viszont kereken 10 másodperccel a vége előtt triplával egyenlített (76–76). Jöhetett a hosszabbítás, ebben Bach szerezte az első kosarat, majd ő szerzett labdát úgy, hogy testi épségét sem kímélte. Angyal hármasa nagyon fontos volt (81–76). Az utolsó két percnek 84–79-cel mentek neki a felek, Wentzel kosarával pedig eldőlt a mérkőzés. A vártnál jóval nehezebben, sok hibával játszva azért legyűrte a TFSE-MTK-t a SERCO UNI Győr.

Cziczás László: – Mindkét csapatnak jár a gratuláció. A vendégek jól játszották, kihasználták a gyengeségeinket. Nekünk is jár az elismerés, mert nyertnek hitt meccset majdnem elveszítettük, de vissza tudtunk jönni, a hosszabbításban pedig már koncentráltabbak voltunk. A jóisten is fogta a kezünket. A lányok keményen dolgoznak, hisszük, hogy ennél jobb meccseink lesznek.