Kosárlabda

2024.01.07. 10:09

NB I/B – Az UNI Győr és a SMAFC is idegenben tudott győzni

A győri csapat hosszabbítás után győzött, a SMAFC magabiztosabban hozta mérkőzését.

A kék mezes győriek nagy csatában múlták felül a Vásárhelyt.

Fotó: hunbasket.hu

Vásárhelyi Kosársuli–Agrofeed UNI Győr 84–89 (19–10, 18–28, 19–15, 17–20, 11–16)

Hódmezővásárhely, NB I/B-s férfimérkőzés, Zöld csoport. V.: dr. Varga Z., Borgula, Drenyovszki.

UNI Győr: KÁMÁN B. 18/9, HÁGEN 18/12, Friedl, Bohuniczky 7/3, KÁMÁN K. 7/3. Cs.: BAKON 23/12, Várszegi, GARANCZ 8, Horváth Á. 8. Edző: Lógár Bence, Léránt Gábor.

Lógár Bence: – Színvonalas, végletekig kiélezett mérkőzés volt. Rendkívüli közösség jött össze Győrben, játékosok, edzők, vezetők egymásért dolgoznak, egymásért küzdenek, és bár rengeteg hibával játszottunk támadásban és védekezésben, a szívünk vitt bennünket előre, emiatt tudtuk behúzni a meccset.

Pénzügyőr–SMAFC 1860 Soproni Egyetem 60–80 (15–13, 14–21, 17–24, 14–22)

Budapest, NB I/B-s férfimérkőzés, Zöld csoport. V.: Nagy B., Gombos, Fodor.

SMAFC: Tóth D. 2, CSÁTALJAY 23/12, RÁTVAY T. 14/6, Bakk 7/3, FLASÁR 12. Cs.: Palotai 8, SOÓS 12/12, Mándity 2, Kalincsák, Réti, Radványi, Pethő. Edző: Farkas Dávid.

Farkas Dávid: – A második félidőben feljavuló védekezésünknek és dobószázalékunknak köszönhetően sikerült magabiztos győzelmet szerezni, mely idegenben szinte mindig duplát ér. Pláne, hogy ismét erősen tartalékosan érkeztünk. A találkozón újabb 2007-es születésű játékosom, Pethő Balázs debütált a B csoportban, gratulálok neki is. Sajnálom, hogy két technikaival kellett az év első mérkőzésének első negyedében kezdenem, de érthetetlen dolgok történtek a pályán és tisztelem, szeretem annyira a játékosaim, hogy igenis a tűzbe menjek értük.