Férfi kosárlabda

2023.10.14. 11:12

NB I/B – Nem bírt a bajnokesélyessel az Agrofeed UNI Győr

Két negyed után csupán öt pont hátrányban volt az Agrofeed UNI Győr NB I/B-s férfi kosárlabdacsapata a Tiszaújváros otthonában, ám végül simán, 87–61-re kikapott.

A kék mezes győriek csak két negyedig tudták tartani a lépést a bajnokesélyessel.

Fotó: hunbasket.hu

Tiszaújváros–Agrofeed UNI Győr 87–61 (23–15, 17–20, 28–13, 19–13)
Tiszaújváros, NB I/B-s férfimérkőzés. V.: Lengyel, Sörlei, Marton.

UNI Győr: NAGY T. 13/9, Kámán B. 9/3, HÁGEN 17, Bohuniczky, Kámán K. Cs.: BAKON 13/9, Dani 3/3, Horváth Á. 1, Gosztola, Várszegi 2, Garancz 3/3, Friedl. Edzők: Léránt Gábor, Lógár Bence.

Jól kezdett a győri csapat, 6–1-re vezetett, de aztán az esélyesebb hazaiak átvették az irányítást. A második negyedben még jól tartották magukat a vendégek, 31–30-nál a vezetést is visszaszerezték, sőt, 34–30 is volt a javukra, de a nagyszünetre már 40–35-ös tiszaújvárosi vezetéssel mehettek a csapatok. A fordulás után a házigazda a szakasz első felében bemutatott 18–6-os rohanással jelentős előnyt épített ki, és innen már nem volt kérdéses a Tiszaújváros sikere.

Léránt Gábor: – A Tiszaújváros abszolút bajnokesélyesként játszott. A vesztünket a harmadik negyedben bekövetkezett rövidzárlat okozta. Nem szoktam soha játékosként sem játékvezetőkkel foglalkozni, edzőként se szeretnék, de az első fordulóban megdicsértem a játékvezetői hármast, most ennek az ellentettjét szeretném...