Női kézilabda

2024.06.27. 21:08

Junior vb – Nagy csatában elődöntősök a győri Farkas Júliáék

Az Európa-bajnoki címvédő magyar női junior kézilabda-válogatott hosszabbítás után 34–31-re nyert Izland ellen a szkopjei világbajnokság csütörtöki negyeddöntőjében.

Farkas Júliáék ott vannak a vb-n a legjobb négy között.

Fotó: Jure Banfi / kolektiff

Az áramszünetekkel tarkított mérkőzés rendes játékidejének vége előtt két perccel Szilágyi Zoltán szövetségi edző együttese még három góllal vezetett, de a hajrát elrontotta, az északi szigetország csapata egyenlített, ezért hosszabbításra volt szükség, amiben ismét a magyarok bizonyultak jobbnak.

A győri Farkas Júlia öt, a mosonmagyaróvári Varga Emília hat – ebből hármat hetesből – találattal járult hozzá a sikerhez.

A Hollandia elleni elődöntőt pénteken 18 órától játsszák. A két együttes legutóbb június 14-én Debrecenben felkészülési meccsen találkozott egymással és a magyar válogatott 36–21-re győzött, de a vb-n eddig a hollandok is minden mérkőzésüket megnyerték.

Eredmény, negyeddöntő: Magyarország–Izland 34–31 (19–12, 29–29, 31–29) – hosszabbítás után.