1 órája
Tánc a testért, és a lélekért - A győri DanceRehab szakembereivel beszélgettünk
Stúdiónk vendége volt Süli Amarilla Luca táncoktató és Dominkó-Boór Ágota gyógytornász. A fiatalok Győrben álmodták meg a tánc és a torna fúzióját, a DanceRehab-et. Ennek felépítéséről, jó tulajdonságairól beszélgettünk.
Stúdiónk vendégei: Dominkó-Boór Ágota és Süli Amarilla Luca.
Fotó: Schuller Vivien
A DanceRehab a gyógytorna és a moderntánc tréning fúziója, 13 éves kortól mindenki számára elérhető.
Minden hétfőn lehet csatlakozni a Generációk házában tartott órákhoz.
– Mindkettőnknek van táncos múltja. Gyógytornászként fontosnak tartom, hogy minden sportolónak segíthessem az egészségét – mondta el Dominkó-Boór Ágota gyógytornász.
– Ágotához jártam gyógytornára, hogy ellensúlyozzam, hogy sokszor csak féloldalas mozgást végzek, amikor oktatok. Ezeken az órákon kezdtünk el arról beszélgetni, hogy jó lenne ötvözni a moderntánc tréninget és a tornát, mert ez bárkinek jól eshet – tette hozzá Süli Amarilla Luca, a győri River tánciskola oktatója, alapítója.
A szakemberek tudják, hogy sok táncosnak fájnak az ízületei, a derekuk, ezért szükségük van az izomlazításra, és a pihenésre. Rehabilitálják őket úgy, hogy ne a teljesítményükre fókuszáljanak, hanem önmagukra.
– Ez nem csak táncosoknak hasznos, hanem igazából bárkinek. A tréninganyag annak is jó, aki ülőmunkát, vagy egyoldalú mozgást végez – emelte ki Ágota.
Három fő gyakorlatsorra épül a DanceRehab tréning anyaga, ezeket minden órán ismételik. Mentálisan segítségi a résztvevőket, hiszen nem kell új dolgokat tanulni. Mindig fókuszálnak egy testrészre, például a derékra és arra alakítanak ki egy speciális gyakorlatsort. Az irodában a székben ülve keresztbe nyújtózva és egy légzésgyakorlatot hozzákötve jól esik a testnek hogy nem hanyagoljuk el, abban a nyolc órában sem.
– Naponta pár percet otthon is lehet tornázni, ezzel is felfrissíthetjük a testünket. Sokszor mondják a résztvevőink hogy hiányzik nekik, ha kihagynak egy alkalmat. Szerencsére akkor sem esnek ki a ritmusból, mivel ritkán tanulunk teljesen új gyakorlatokat – mondta el Ágota.
– Relaxációval is foglalkozunk, hogy a lelki egyensúlyra figyeljünk. Minden órát egy befelé hangolódással kezdünk. Van egy jellegzetes dal, amit meghallgatunk. Ez olyan mint egy rituálé, ha meghallod a zenét akkor tudod, hogy most el kell kezdeni befelé figyelni saját magadra. A mindennapi gondokat ilyenkor hátrahagyjuk és meghallgatjuk, hogy a testünknek mire van szüksége – zárta a beszélgetést Amarillla.
kisalfold.hu podcast
- Szentivánéji álomból a Dráma a Szalonba - Podcast Buvári Lillával és Hajdu Tiborral
- A vörös barátok emlékezete összehozza a falu lakóit
- Globális klímaváltozás – Példátlan kihívás előtt áll az emberiség
- Szupertehetséges művész mesélt a zene gyógyító erejéről - Különleges jótékonysági koncertet adnak Győr közelében
- A programozás öröm nemcsak kihívás