Megvan az első győri pont

2024.08.31. 18:55

NB I foci - Diósgyőr-ETO FC Győr 0-0

Gól ugyan nem esett Miskolcon, de az ETO a döntetlennel megszerezte első pontját a bajnokságban.

Kisalföld.hu

Diósgyőri VTK– ETO FC Győr 0-0

Miskolc, DVTK Stadion. Játékvezető: Bogár Gergő (Albert István, Belicza Bence)
DVTK: Sentic - Gera D., Szatmári, Lund, Sanicanin - Varga Z. (Acolatse, a szünetben), Franchu (Klimovics, 62.), Vallejo (Holdampf, 75.), Rarszalla (Fekete, 75.) - Pozeg Vancas (Jurek, 62.), Edomwonyi. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic
ETO: Petrás -  Marku, Bitri, Szépe, Boldor, Vianna (Stefulj, 80.) - Sahli, Anton (Skvarka, 72.), Tóth R., Gavrics (Krivokapic, 86.) - Diarra. Vezetőedző: Borbély Balázs

PERCRŐL PERCRE

Lefújás után néhány játékos összeakaszkodik a pályán, úgy kell őket szétszedni. Az ETO játékosai megköszönik a szurkolóknak a biztatást.

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmüket!

90+5. perc: Marku tisztáz az ötös előteréből.

90+3. perc: Szatmári fejese centikkel kerüli el a kaput.

90+1. perc: Öt perc a ráadás.

86. perc: Krivokapic áll be Gavrics helyére. Gera megpróbálja lelökdösni a pályáról Gavricsot, aki inkább leül a gyepre. Bogár kioszt az időt húzó Gavricsnak egy sárga lapot.

82. perc: Acolatse kap sárgát.

80. perc: A sántikáló Vianna helyére az ETO csapatában debütáló Stefulj áll be.

75. perc: Újabb kettős csere a hazaiaknál: Holdampf Vallejót, Fekete Rarszallát váltja.

72. perc: Anton hagyja el a pályát, Skvarka érkezik. Mindjárt meg is kapja a csapatkapitányi karszalagot Antontól.

70. perc: Edomwonyi a földre fejeli a labdát a bal oldali szöglet után, Petrás véd nagyot.

67. perc: Vianna labdaszerzés után Diarrát indítja, ő társ híján egyedül fejezi be az akciót. Lövése az oldalhálót találja el.

62. perc: Acolatse megpattanó lövését védi Petrás.

62. perc: Diósgyőri cserék: Pozeg Vancast Jurek, Franchut Klimovics váltja.

60. perc: Egy felívelés után Tóth Petrás elől fejeli el a labdát, épp Szatmárihoz, aki egyből a felső lécre fejeli a labdát.

57. perc: Boldor és Edomwonyi közös története újabb fejezethez érkezik: a diósgyőri játékos gégén könyökölte a győri védőt. A VAR kihívja Bogárt, aki úgy dönt, hogy kioszt egy sárgát Edomwonyinak.

54. perc: Vianna lövi középre balról a labdát, de két kapu elé érkező győri is lemarad róla.

50. perc: Jobb oldali szöglet után Szépe emeléssel próbálkozik, de ez elég gyenge próbálkozás.

46. perc: Folytatódik a meccs. Cserélt a szünetben a hazai csapat: Varga Z. helyére Acolatse állt be.

45+2. perc: Két perc hosszabbítás után véget ér az első félidő.

45+2. perc: Tóth R. kap sárga lapot.

44. perc: Edomwonyi marad teljesen üresen a tizenhatoson belülre, így találja Franchu balról érkező felívelése. Utána már nincs nehéz dolga, Petrás mellett a jobb alsóba lő. A gond az, hogy még a tizenhatos vonala előtt Edomwonyi lerántotta a védőjét, Boldort. Kifelé jár tehát a szabadrúgás a videózást követően.

30. perc: Vianna veszélyes beadása végül Sahliról megy kapu mellé.

26. perc: Pozeg Vancas helyzete is kimarad, Petrás védi a lövését.

25. perc: Diarra próbálkozik balról, éles szögből, de a labda elmegy a hosszú kapufa előtt.

22. perc: Szerencsével kerül Gera elé a labda az alapvonalnál, azonnal visszapasszolja középre Edomwonyinak, de a csapattársa öt méterről nem találja el a kaput (pedig Petrás már verve volt).

20. perc: Győri kontra végén Gavrics passzol Sahli elé, ő meg 8 méterről, balról kapu fölé lövi a labdát.

18. perc: Pozeg Vancas beadását Gera elől sikerül tisztáznia Viannának az ötös előterében.

15. perc: Ilyen felállásban sem láttuk mostanában a győrieket. Öt védő van a kapus előtt, elöl pedig az egyedüli csatár Diarra, aki eddig főként a középpálya jobb oldalán szokott játszani.

5. perc: Sanicanin könyöke találja el Marku arcát. Sárga lap a diósgyőri játékosnak.

2. perc: Tóth R. indítására Sentic mozdul ki jól a kapujából, és Gavrics elől megkaparintja a labdát.

1. perc: Kezdődik a meccs. Zöldben az ETO, pirosban a DVTK.

Előzetes - „Jól jött nekünk ez a kis pihenő, hiszen változik a keretünk napról napra, így fontos, hogy a srácok megismerjék egymást, és mi is lássuk, hogy mire képesek. A múlt héten volt egy kisebb edzőtáborunk Mezőkövesden, ez egy kicsit jobban összekovácsolta a brigádot és többet is tudtunk gyakorolni. A mostani héten a Diósgyőr volt már fókuszban. Egy jó csapat otthonába utazunk, régóta együtt játszanak és jól is erősítettek, de nem verhetetlenek” – vélekedett Borbély Balázs, az ETO FC vezetőedzője.