Vereséggel a Szpari ellen

2024.07.26. 18:01

NB I foci - Nyíregyháza-ETO FC Győr 2-1

Kovácsréti 11-esből volt eredményes, Beke egy győri hibát használt ki. Krivokapic nagy góllal szépített, de az újoncok csatáját végül a Nyíregyháza nyerte.

Nagy küzdelmet hozott az újoncok rangadója, ahol a nyírségi csapat szerezte meg a három pontot az első fordulóban. Fotó: Nemzeti Sport Online

Nyíregyháza-ETO FC Győr 2-1 (1-0)

Mezőkövesd, Városi Stadion. Vezette: Erdős József (Szalai Balázs, Rózsa Dávid)
Nyíregyháza: Fejér - Temesvári (Jokics, 82.), Alaxai, Rjasko - Farkas Bendegúz (Navratil, 60.), Kesztyűs (Tamás O., 82.), Nagy D., Nagy B. - Kovácsréti, Beke (Babics, 75.), Gresó (Pinte, 60.). Vezetőedző: Tímár Krisztián
ETO: Gyurákovics - Vera, Szépe (Bitri, a szünetben), Boldor, Csontos  - Tóth R. (Krivokapic, 61.), Anton (Ntsama, 89.) - Kröhn (Gavrics, a szünetben), Bumba, Skvarka - Lukics (Farkas Balázs, 68.). Vezetőedző: Borbély Balázs

Gólszerző: Kovácsréti (28. - 11-esből), Beke (55.), ill. Krivokapic (78.)

90+6. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmüket!

90+5. perc: Gavrilovicot rántja vissza Kovácsréti. Gavrilovic zokon veszi a dolgot. Mindketten kapnak egy sárgát.

90+1. perc: Öt perc a ráadás a második félidő végén is.

90. perc: Boldor vetődik bele Tamás O. lövésébe.

89. perc: Antont váltja Ntsama a győrieknél.

86. perc: Kovácsréti lövése elmegy a kapu fölött.

85. perc: Jokics szabálytalan, aztán elrúgja a labdát: övé az első nyíregyházi sárga lap.

83. perc: Csontos is kap egy sárgát, miután leütközi Navratilt.

82. perc: Tamás Olivér Kesztyűst váltja, Temesvári pedig már nem jön vissza, Jokics érkezik a helyére.

82. perc: Temesvárit kell ápolni.

80. perc: Kovácsréti 26 méterről próbálkozik, de a lövése pontatlan.

78. perc: GÓÓÓL! Krivokapic 18 méterről - két csel után - nagy erővel a léc alá lő. 2-1

75. perc: Babics váltja Bekét.

75. perc: Bumba beadása után Krivokapic kerül a földre a tizenhatoson belül, aztán mintha kezet is ért volna a labda, de végül nincs tizenegyes.

73. perc: Alaxai akrobatikus mozdulattal próbál kapura lőni közelről, de nem találja el a labdát.

70. perc: Bitri rossz ütemű becsúszása sárga lapot ér.

68. perc: Lukics helyére jön Farkas Balázs.

67. perc: A szöglet után Krivokapic fejel, a léc alá tartó labdát bravúrral szögletre üti a hazai kapus.

67. perc: Csontos erős lövését üti szögletre Fejér.

66. perc: Lukics éles szögből lőhet, Alaxai ment a rövid saroknál.

66. perc: Csontos beadása kicsit magas Krivokapicnak.

62. perc: Gyurkávics bravúrral védi Beke bal alsó felé tartó lövését.

61. perc: Tóth R. hagyja el a pályát, Krivokapic jön.

60. perc: Farkas Bendegúz helyre Navratil, Gresó helyére pedig Pinte áll be a Nyíregyháza csapatába.

59. perc: Gavrics reklamál egy lökést Erdősnél. Sárga lap a "jutalma".

55. perc: GÓÓÓL! Megint labdát veszít az ETO a félpályánál, aztán Gresó ad remek indítást Bekének, aki magabiztosan a bal alsóba lő a kapujából kimozduló Gyurákovics mellett. 2-0

52. perc: Bumba 20-ról lövi centikkel a kapu mellé a labdát.

47. perc: Nagy D. 20 méterről lő, de Gyurákovics védi a kísérletet.

46. perc: Szépe és Kröhn nem jött már ki a második félidőre, helyettük Bitri és Gavrics játszik a győrieknél.

45+6. perc: Vége az első félidőnek.

45+5. perc: Csontos kap labdát a bal oldalon, kapásból középre ível, Lukics pedig 10 méterről estében kapu mellé lő.

45+2. perc: Helyzet a túloldalon is, aminek a végén Kröhn lövi a labdát kapu fölé 14 méterről.

45+1. perc: Most a félpályánál veszít labdát az ETO. A gyors hazai kontra után Gresó kerül helyzetbe, de Boldor remekül lép közbe.

45+1. perc: Az első félidő végén öt perc a ráadás.

42. perc: Labdát veszít az ETO a saját térfelén, ami után Kovácsréti lőhet 13 méterről, de nem találja el a kaput.

38. perc: Nagy B. esik nagyot, amiben Verának is nagy szerepe van. Aztán Gresó lök nagyot a bedobáshoz készülő Verán.

Az előző szezonban - még az NB II-ben - mindkét mérkőzést a Nyíregyháza nyerte: augusztusban hazai pályán 3-2-re, februárban Győrben 1-0-ra győzött a nyírségi együttes.

28. perc: GÓÓÓL! Kovácsréti a bal alsót célozza, arra vetődik Gyurákovics is, de az erős lövés a kapus alatt elmegy, és a hálóban köt ki. 1-0

27. perc: Erdős büntetőt ítél.

26. perc: Erdős megnézi az esetet. Kérdés, hogy kezezésnek minősítik-e az esetet. És az is kérdés, hogy a tizenhatoson belül történt-e az eset (a vonal környékén ért labdába Boldor).

24. perc: Kovácsréti lő 19 méterről, a labda egy győri játékosról, Boldorról pattan kapu mellé. De kezezés miatt most vizsgálódik a VAR...

20. perc: Nem először áll ápolás miatt a játék, köszönhetően a néha a durvaság határait súroló nyíregyházi szabálytalanságoknak. Most épp Tóth Rajmundot rúgták fel.

14. perc: Kavarodás a győri kapu előtt, Gyurákovics üti ki a labdát, de közben elesik Temesváriban. Egyből lövéssel próbálkoznak a hazaiak, azonban a sikerül kivágni a labdát a győri védelemnek.

2014. szeptember 20-án volt legutóbb vendége a Nyíregyházának az ETO az NB I-ben, akkor a győriek 3-2-re nyertek. Az áprilisi győri visszavágón ugyancsak vendég győzelem született, ugyancsak 3-2 lett a vége.

11. perc: Bumba beadása nem jó senkinek sem a kapu előterében.

9. perc: Bumba kap remek labdát egy felívelt szabadrúgás után, de kézzel veszi le azt.

7. perc: Már saját térfelén letámadja a Nyíregyháza a győrieket.

A Nyíregyháza stadionja nem készült el a bajnoki nyitányra, ezért rendezik Mezőkövesden a mérkőzést.

1. perc: A meccset a fehér-zöldben játszó ETO kezdi. Kék-pirosban a Szpari. Bumba mindjárt egy lövéssel próbálkozik, a bal alsó felé tartó labdát Fejér üti szögletre.

Tóth Rajmund, az ETO saját nevelésű fiatalja a Zsolna elleni meccsen biztató játékot mutatott. Fotó: Csapó Balázs

Előzetes -  Borbély Balázs vezetőedző:

Izgatottan várjuk a rajtot, érzik a játékosok, hogy olyan szinten fognak játszani, amiért megharcoltak. Sehol nincs megírva, hogy a Nyíregyháza nem harcolhat akár a bajnoki címért, mint akár két éve a Kecskemét. Két, teljesen mást képviselő csapat fog pályára lépni. Mindenképp pontot akarunk szerezni a Nyíregyháza ellen. Remélem, hogy a saját játékunkat tudjuk majd játszani, ami kiegyensúlyozott kell hogy legyen, védekezésből támadásba megfelelő átmenetekkel.

Az ETO leigazolta Matija Krivokapicot, aki legutóbb Somorján játszott. A csatár korábban már volt a győri klub játékosa.