2019.09.25. 12:36
Kiderült, hányan mobiloznak vezetés közben a megye útjain
Eláruljuk azt is, milyen büntetésre számíthat, aki vezetés közben mobilozik.
"Figyelem az útra" összehangolt közúti ellenőrzést tartott a rendőrség egy héten át.
Forrás: police.hu
Az utóbbi időben megszaporodtak a vezetés közbeni mobilozás miatt történt balesetek. Rettentően veszélyes nem csak a sofőrre nézve, hanem a forgalomban közlekedőkre is, ha menet közben nem az utat, hanem a telefonunkat figyeljük, akár egy „like” nyomás vagy egy email olvasás erejéig is.
2019. szeptember 16 és 22 között megyénkben is kiemelten foglalkozott a témával a rendőrség.
Minden 9. sofőr mobilozik vezetés közben
A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság rendőrei a TISPOL akció keretében, a megye illetékességi területén 831 gépjárművezetőt ellenőrzött szemrevételezéssel, 223 sofőr ellen indítottak eljárást különböző jogsértések okán: 50 esetben biztonsági öv használatának elmulasztása, míg 92 esetben kézben tartott mobiltelefon-használat volt a jogsértés.
Az országos összesítés alapján, 20687 ellenőrzött gépjárművezetőből 4307, azaz több mint ötöde ellen indult eljárás különböző jogsértések okán.
Milyen büntetésre számíthat, aki vezetés közben mobilozik?
A kézben tartott és használt mobiltelefon esetében a hatóság 10.000 forint – 20.000 forint pénzbírságot szab ki és 3 büntetőpont is jár érte.
A rendőrség továbbra is felhívja a gépkocsivezetők figyelmét arra, hogy járművezetés közben tartózkodjanak minden figyelemelvonó tevékenységtől! Maguk, valamint a közlekedés többi résztvevője érdekében tartsák be a közlekedési szabályokat, és türelmesen, egymásra odafigyelve vegyenek részt a közlekedésben!
Hiszen, ne feledjék, a balesetek elkerüléséért a legtöbbet a közlekedők tehetnek! – olvashatjuk a rendőrség oldalán.
Bármikor adódhat egy váratlan szituáció: leléphet az útra egy gyalogos, kihajthat elénk egy kerékpáros, hirtelen befékezhet az előttünk haladó jármű és még sorolhatnánk a lehetőségeket. Ha nem tudunk kellő gyorsasággal reagálni az eseményekre – mert az okostelefonunk kijelzőjébe temetjük tekintetünk és nem pillantunk fel időben – már meg is történhet a baj, ami akár végzetes következményekkel is járhat, és tönkretehetjük saját és mások életét. Ne kockáztassunk!