2023.01.14. 10:10
Ez történt 2022 novemberében – Párosban versenyeznek, életeket mentettek és különleges hangszereket készítettek régiónk szakemberei
Novemberben számos érdekes, különleges, személyes történetet osztottunk meg olvasóinkkal, amik példaértékűek lehetnek sokak számára. Emellett kiemeltük a minőségi és értékteremtő munkát végzőket is.
A Zorát megmentő siklóernyős hős, Mehringer Szabolcs.
Fotó: Rákóczy Ádám
Párban mindig jobb
A Győrben dolgozó Tóth Sándor két éve mászta meg először Nagy-Eged hegyét fakeretre erősített, 60 kilónyi téglával a hátán. Az ácsi férfi lánya, Fanni akkor segítőként kísérte végig a meredek úton édesapját, de felvetődött, hogy a következő versenyen együtt vágnak neki a 2,6 kilométeres, embert próbáló távnak. A terv valósággá vált, tavaly az apa-lánya páros együtt indult a serpaversenyen.
A tápi Tánczos Bencének két ütemre dobog a szíve, a Trabantok, Wartburgok és a Simsonok szerelmese. A régi keleti autókkal mindig történik valami, ez a varázsuk – vallja a győri Lukács-iskola 20 éves tanulója. A versenyzésre használt Trabantját négy éve vette, a futamokon barátnője a navigátor.
A múltból táplálkoznak
Novemberben mutatott be a Pannonhalmi Főapátság egy 500 éves, 11 méteres restaurált perirattekercset. A kiemelt dokumentum a Mérey Mihály nádori helytartó által vezetett vizsgálatot tartalmazza, amiben helyiek vallanak a birtokról és annak határairól, amelyek így az utókor számára is fennmaradtak. Az 1560-as évekből való oklevelet a nagyközönség az időszakos kiállítások idején vagy szakmai bejárások alkalmával láthatja.
Tavaly volt, hogy huszonegy éve született meg a Kisalföld napilap szerkesztőségében a gondolat, hogy a nyilvánosság erejét kihasználva a megye jelentős gazdasági erőt képviselő és a társadalmi felelősségvállalásban is élenjáró vállalkozásai a gazdaságot reprezentáló, presztízst jelentő díjat alapítsanak. A megyei napilap ötlete mára a régió egyik legrangosabb gazdasági elismerésévé fejlődött. Novemberben megrendeztük a Presztízs-díj-átadó gálát, amelyen nyolc vállalkozás, közéleti személyiség vehette át az elismerést Győrben.
A segítség csodákra képes
Novemberben ismét nagyobb lendületet vett olvasóinknak hála a Jóakarat hídja, amivel nehéz sorsú embertársainkon segíthettünk. Ötgyermekes győri anyuka élete változott meg a támogatás miatt, ugyanis Kállainé Nagy Mónika sorsa varázsütésre jóra fordult. Kifizette számláit, élelmiszert vásárolt, a maradék pénzből pedig szerencsét próbált: a szerencseszelvényekkel gyarapodott a vagyona, majd vállalkozó lett és ételfutárként helyezkedett el.
A másik emlékezetes siker- sztori azé a 6 éves Zoráé, aki egy Pér és Töltéstava közötti tanyáról tűnt el és akit számos kutatócsoport, önkéntes keresett. Végül siklóernyős férfi talált rá a magasból. Mehringer Szabolcs civilként csatlakozott a keresőkhöz, családapaként duplán érezte, mekkora tétje van, hogy előkerüljön a kislány.
A hangszerek mesterei
Új hangszerrel gazdagodott a győri koncertorgonista, Rákász Gergely. A modern orgona külső megjelenésében a – szintén győri – építész, Rosta S. Csaba és társa, Pados Melinda működött közre. A Future Organ nevet viselő, impozáns alkotást idén meg is szólaltatják.
Beszámoltunk Tassy András hegedűkészítőről, aki nyugdíjasként is remekműveket alkot. Eddig harmincöt hegedűt készített pannonhalmi otthona műhelyében, a megyében az egyik utolsóként. Évente egy hangszer kerül ki a kezei közül.