3 órája
Pályaválasztás Győrben? Rossz szakma nincs! - fotók
Hogyan dönthet jól egy gyerek, mikor ilyen nehéz súly nyomja a vállát? Az iparkamara elnöke megnyugtatta a gyerekeket és a szülőket, rossz szakma nincs, sőt, tanácsokat adott a pályaválasztáshoz.
A pályaválasztás nehéz
Fotó: Csapó Balázs
Másfél nap alatt betelt a regisztráció arra a győri pályaválasztási eseményre, melyet a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara a Győri Szakképzési Centrummal együttműködve szervezett november 8-án. A rendezvényen szülők, pedagógusok és nem utolsó sorban a pályaválasztás előtt álló nyolcadikosok tájékozódhattak a lehetőségeikről, hiszen döntés előtt alaposan át kell gondolni az opciókat.
A változó világ zajában nem egyszerű jól dönteni a jövőt érintő egyik legfontosabb kérdésről: a szülők és gyerekek elveszettségét jól jelzi, az iparkamara alsó szintjén egy tűt sem lehetett volna leejteni a tömegben. Kíváncsi fiatalok, érdeklődő szülők, támogató pedagógusok, valamint intézmények és gyakorlati képzőhelyek képviselői töltötték szinte csordultig a kamarát.
Pályaválasztási kiállítás Győrben
Fotók: Csapó Balázs- Ész és érzelem - válaszolta Pintér-Péntek Imre, a kamara elnöke arra kérdésre, mi a jó döntés kulcsa. - Azt tanácsolom, a gyerek gondolja át az eszével, mi az amiben jó a realitás talaján maradva, majd pedig ne féljen az érzelmeire hallgatni.
A kamara elnöke megnyugtatta a szülőket: szerinte nem lehet rossz szakmát választani. A Kisalföld olvasóinak ki is fejtette: ha a gyerek szakmát választ, és miután kitanulja, mégsem tetszik neki, egészen egyszerűen választ másikat, vagy akár egyetemre, főiskolára is jelentkezhet.
- A gazdaság oldaláról azt mondhatom, minden szakemberre szükség van. Nemcsak Magyarországon, egész Európában kellenek jó szakemberek!
Pályaválasztás: Jácintnak sikerült jól döntenie
Az ész és érzelem alapú tanács elvén gondolkodott Sándor Jácint, a Zöldfa étterem pincére is, aki egykori krúdys diákként kezdett a győri vendéglátóhelyen, ma már pedig munkatárs. A pályaválasztási rendezvényen kiállítóként mutatta be a szakmát.
- Mikor a szüleimmel gyerekként étteremben jártam, már akkor tetszett a felszolgálók munkája – emlékezett vissza Sándor Jácint. - Úgy gondolom, ahhoz hogy jó felszolgálók legyünk, kiváló kommunikációs készség, megfelelő állóképesség, kitartás és türelem kell – adott tanácsot a fiatal szakember. Sándor Jácint egyébként nem a levegőbe beszél: két évvel ezelőtt egy országos szakmai versenyen őt választották a legjobb felszolgálónak.