Nem vállaltak nagy kockázatot

2024.06.19. 20:30

Bődületesen nagy gólt lőtt Svájc, de nyerni nem tudott

Kemény csatát vívott egymással Skócia és Svájc a labdarúgó Európa-bajnokság 2. fordulójában. A skótok szereztek vezetést a mérkőzés elején, de Shaqiri pazar találatával egyenlítettek a svájciak, s ezzel egy pontot szereztek.

Kvanduk Bence

Shaqiri lőtt óriási gólt

Fotó: JAVIER SORIANO / AFP

Labdarúgó Európa-bajnokság
A-csoport, 2. forduló
SKÓCIA–SVÁJC 1–1 (1–1)
Köln, RheinEnergieStadion, 42 711 néző. Vezette: Ivan Kruzliak (szlovák).
SKÓCIA: Gunn – Ralston, Hendry, Hanley, Tierney (McKenna, 61), Robertson – McTominay, Gilmour (McLean, 79.), McGregor, McGinn (Christie, 90+1.) – Adams (Shankland, 90+1.). Szövetségi kapitány: Steve Clarke.
SVÁJC: Sommer – Schar, Akanji, Rodriguez – Widmer (Stergiou, 86.), Xhaka, Freuler (Sierro, 75.), Shaqiri (Embolo, 60.) – Aebischer, Vargas (Rieder, 75.) – Ndoye (Amdouni, 86.). Szövetségi kapitány: Murat Yakin.
Gólszerzők: McTominay (13.), ill. Shaqiri (26.).

ÖSSZEFOGLALÓ

Nem akarta újra elkövetni Skócia azt a hibát, mint Németország ellen, hogy az első percekben komoly lehetőségekig engedi ellenfelét. Svájcot rögtön keményen letámadta, s ez megzavarta Xhakáék játékát. Így az első gólt is a Skót együttes szerezte, McGregor balról érkező lapos labdáját McTominay tűzte rá, s Schar lábáról a léc alá vágódott a labda már a 13. percben.

Ezt követően felpörögtek a svájciak is, s egy rosszul kivitelezett skót passzt kihasználva Shaqiri pazar gólt lőtt a jobb felsőbe kapásból 20 méterről.

A folytatásban mindkét együttes előtt meg volt a lehetőség a gólszerzésre, sőt, a svájciak kétszer be is találtak, csak épp lesről tették ezt. Ugyanakkor egyik csapat sem akart túlzott kockázatot vállalni a 3 pontért, így pedig osztozkodni kényszerültek a végén, ami egyik gárda számára sem rossz eredmény.

Köszöntjük kedves olvasóinkat! Meglátjuk, hogy Svájc is belép-e a németekkel együtt már ma a következő fordulóba, vagy a skótok a biztos kiesés szélére sodorják a magyar válogatottat.

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek! Köszönjük a figyelmet! Végül a skót találatot McTominaynek adták öngól helyett.

90+2. perc: Robertson fejelt középre egy keresztbe ívelt labdát, de a svájciak fel tudtak szabadítani a berobbanó támadó elől.

90+1. perc: Kettős csere skót oldalon. Christie és Shankland váltotta McGintt és Adamst.

86. perc: Kettőt cseréltek a svájciak. Ndoye és Widmer helyett Amdouni és Stergiou lépett pályra.

86. perc: Sierro kaptt egy rossz ütemű belépőért sárga lapot.

83. perc: Embolo kapott fantasztikus labdát mélységből, de lesen ragadt, így érvénytelen a találata.

81. perc: McTominay kétszer is félfordulatból próbálkozott egymás után, de mindkétszer a legközelebb álló védőbe bombázott.

79. perc: Csere a skótoknál. McLean állt be Gilmour helyére.

78. perc: Ndoye tört befelé bal oldalról, de jobbos lövése messze a kapu fölé szállt 12 méterről.

75. perc: Kettős csere Svájcnál! Sierro és Rieder érkezett Freuler és Vargas helyére.

72. perc: McGinn kapott sárgát egy kemény belépőért.

68. perc: McKenna lerántásért kapott sárga lapot.

67. perc: Ezt megúszták a svájciak! Egy szabadrúgás után Hanley fejese csattant a kapufán. A flipperező labdát végül felszabadította egy védő.

60. perc: Cseréltek a svájciak. Shaqiri helyett Embolo folytatja. Tierney megsérült az előző esetnél, a helyére McKenna érkezett.

59. perc: Óriási helyzet maradt ki. Ndoye kapott mélységből egy felívelt labdát. Már az átvétellel lefordult a védőjéről, csak Gunnal állt szemben, de a skót kapus védte a lapos lövést.

56 perc: Vargas szánta el magát lövésre a tizenhatoson belül, de a kapu közepébe tartó labdát védte Gunn.

51. perc: McTominay kapott sárgát reklamálásért.

46. perc: 1–1-rő folytatódik a mérkőzés!

45+4. perc: Vége az első félidőnek!

33. perc: Betalál Svájc, de les! Ndoye lépett ki túl korán.

32. perc: Mit védett Gunn! Egy gyönyörűen felépített akció végén Ndoye lőhetett, de a skót kapus óriási bravúrt mutatott be.

31. perc: Sárga lap! Rodriguez késett el egy ütemet.

26. perc: GÓÓÓÓL! Egyenlített Svájc! Shaqiri talált be 20 méterről kapásból ballal a rövid, jobb felsőbe lőve. 1–1

18. perc: Vargas cselezte be magát a tizenhatoson belülre, de lövését az egyik skót védő blokkolta.

14. perc: GÓÓÓÓÓÓL! Vezetnek a Skótok! Schar talált a saját kapujába, McTominay lövésébe ért bele szerencsétlenül. 1–0

A skótok teljesen el is vesztették az eszüket az ünneplés közben.

13. perc: Svájcnál van többet a labda ugyanakkor még egyik csapat sem jutott el lövésig.

1. perc: Elkezdődött a találkozó! A kékben játszó skótok indították útjára a labdát, a svájciak fehérben játszanak.

20:42 – A skótok elfoglalták Kölnt