Támogatás

2024.11.03. 08:23

Megint gyanús külföldi cégek végzik az adatkezelést a baloldal aláírásgyűjtése során

A DK a Horn Gyula sétány átnevezését szeretné aláírásgyűjtéssel megakadályozni. A petíció adatkezelői között a már ismerős külföldi cégek bukkantak fel – derül ki a Magyar Nemzet cikkéből.

MW

2014. január 14. MSZP, Együtt 2014-PM és DK közös egyezetetés utáni sajtótájékoztató. A képen Mesterházy Attila, Bajnai Gordon és Gyurcsány Ferenc (balról jobbra)

Forrás: MW

Fotó: M. Schmidt János

A baloldali civil szervezeteket is busásan támogató, gyakorlatilag a teljes baloldal által gyűjtött adatokat kezelő Action Network is szerepel a Demokratikus Koalíció legújabb aláírásgyűjtésének adatkezelői között – számol be róla a Magyar Nemzet.

A washingtoni székhelyű cég a tömeges e-mail-küldésért és adatbázis-kezelésért felel a baloldali párt mostani akciójában.

Kálmán Olga, a DK országgyűlési képviselője csütörtökön jelentette be, hogy pártja aláírásgyűjtést indít a Horn Gyula sétány átnevezése ellen, miután a Fővárosi Közgyűlésben a Fidesz–KDNP képviselője, Radics Béla arra tett javaslatot, hogy a tavaly jogsértő módon a kommunista karhatalom kötelékében egykor szolgálatot teljesített, későbbi szocialista miniszterelnökről elnevezett közterület vegye fel a Pesti srácok sétány elnevezést. A javaslatot a DK mellett a Kétfarkú Kutya Párt, valamint a Tisza Párt sem támogatta, és ellenezte Karácsony Gergely főpolgármester is – emlékeztetnek.

A párt petíciója már elérhető a közösségi médiában, valamint a DK honlapján is, ahol közlik azt is, a kezdeményezést aláírók beleegyeznek, hogy az adatkezelő a megadott elérhetőségeken közéleti kérdésekben, kampányesemények, választási programok ügyében tájékoztatást küldjön az aláíró részére.

Az adatkezelési szolgáltatást tizenegy cég végzi, melyből több is külföldi székhelyű.

A szoftverfejlesztési szolgáltatásért az a bécsi székhelyű Estratos Digital GmbH digitális ügynökség felel, amelynek ügyvezetője Bajnai Gordon kormányának volt titokminisztere, a DatAdat-cégcsoport vezető figurája, Ficsor Ádám.

Ráadásul a bécsi cég fejlesztette ki a Lundadonate.org nevű szervezetet, amely ezer szállal köthető a Korányi Dávid alapította Action for Democracyhez (A4D). A Lunda szervesen kapcsolódik az amerikai Demokrata Párthoz közel álló Action Networkhoz is. Nem meglepő módon az Action Network volt az a weboldal, amelyre a dollárbaloldal úgy hivatkozott, hogy ezen keresztül gyűjtötték Amerikában a 2022-es magyarországi kampányra szánt pénzeket. Később egyébként éppen ez az oldal buktatta le Korányiékat, hiszen

ezen keresztül derült ki, hogy a korábban hangoztatott ezres nagyságrendű mikroadományok helyett csupán 11 támogatás érkezett be az A4D-hez, amelynek mégis sikerült négymilliárd forinttal megtámogatnia a baloldal választási kampányát.

A DatAdathoz köthető bécsi székhelyű Estratos Digital GmbH és a Lundadonate.org volt egyébként Magyar Péterék adatkezelője is a Talpramagyarok.hu oldalon, de a Lundán keresztül gyűjtött pénzt a noÁr Mozgalom, Juhász Péter, de a Jámbor András nevével fémjelzett kommunista szellemiségű lap, a Mérce is többször gyűjtött már adományokat, miként a Szikra Mozgalom és a Tanítanék Mozgalom is.

Azóta az is kiderült, hogy Magyar Pétert és az A4D-t is egyre több mozzanat köti össze

A teljes cikk a részletekkel ITT olvasható.

 

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a kisalfold.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában