Találkozók a hét közepén

2024.09.04. 20:35

Megye I foci - Két elmaradt meccset pótoltak szerdán, a Koroncó 5 gólt rúgott - fotók

Szerdán az országos kupaszereplés miatt elmaradt két találkozót pótoltak a csoport 3. fordulójából.

Fotó: Csapó Balázs

Vármegyei I. osztály

Credobus Tehetségközpont–Koroncó 0–5 (0–1)

Mosonmagyaróvár, 60 néző. V.: Fehér V.

Credobus Tehetségközpont: Vedrődi – Kocsis G., Smeringa (Nagy K.), Gaál-Horváth, Kovács B. (Molnár Z.), Mayer M. (Csóka), Sipos, Torma, Ocskay (Mogyorósi), Pintér B., Horváth Á. Edző: Borbély Attila.

Koroncó: Kiss G. – Csete, Fekete M., Veller, Szabó Zs., Nagy P. (Lampert), Bieder (Kovács Á.), Nagy B. (Sipőcz), Görcs, Horváth R., Présinger. Edző: Makkos Tamás.

Gsz.: Szabó Zs. (2), Nagy P. , Horváth R., Veller.

Az első 15 perc kiegyenlített mezőny játékkal telt el, utána a vendégek átvették a játék irányítását és félidőig Szabó Zs. révén vezetést szereztek. 0–1. Az 58. percben Nagy P. 11-esből laposan lőtt a kapu közepébe. 0–2. A 63. percben kapu előtti kavarodás után Horváth R. 7 méterről lőtt  kapuba. 0–3. A 80. percben Szabó Zs. szöglet után tovább növelte a vendégek előnyét. 0–4.  Hat perc múlva Veller hat méterről fejelt a kapuba. 0–5.

A második félidőben a Koroncó kihasználta helyzeteit és ilyen különbséggel is megérdemelten nyert.

Jók: Gaál-Horváth, Sipos, ill. Csete, Fekete M., Szabó Zs., Horváth R.

Borbély Attila: – Gratulálok a Koroncónak, megérdemelt győzelmet aratott.

Makkos Tamás: – Megérdemelt a győzelmünk, de a gólkülönbséget kissé túlzottnak tartom.

Hegykő–Abda-VVFK Bau 4–2 (2–0)

Hegykő, 150 néző. V.: Takács Á.

Hegykő: Majer – Reseterics, Kóczán M., Kóczán B. (Gyuricza), Galambos, Halász (Nyerges G.), Bokán, Nyerges M., Horváth V. (Hipságh), Cziránku (Zombó), Gaál (Honyák). Edző: Sütöri Péter.

Abda: Csáktornyai – Tóth K., Winkler (Boros), Kerékgyártó (Lányi), Maidics, Peczár, Jász, Wágenhoffer, Kovács B., Balogh L., Kovács Á. Edző: Szűcs Gergely.

Gsz.: Galambos, Halász, Bokán, Kóczán, ill. Maidics, Jász.

Kiállítva: Lányi (67.).

A nagy meleg ellenére a hazai csapat Sütöri Péter edző irányításával a kezdetektől kezébe vette az irányítást, s már a 7. percben gólt is tudottszerezni. A  szervezetten játszó Hegykő megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Jók: mindenki, ill. senki.

Sütöri Péter: – Az idény legjobb játékával magabiztosan nyertünk, gratulálok a csapatomnak.

Szűcs Gergely: – Akövetkező  mérkőzéseken lehet, hogy tíz játékossal kezdjük el a meccset. Gratulálok a Hegykőnek.

Eredetileg szerdán rendezték volna a Davita-Food-Gönyű–Mezőörs mérkőzést is, ám a hazai csapat lemondta a találkozót. A bajnokságot szervező igazgatóság versenybizottsága 0–3-mal igazolta az elmaradt összecsapást.