Foci NB III - Gólzáporos mérkőzésen győzött a Gyirmót II

Lázár Patrik harcban a füredi támadóval. Fotó: gyirmotfc.hu

Gyirmót FC Győr II–Balatonfüredi FC 7-4  (4-2)

Gyirmót, 171 néző. V.: Muhari.
Gyirmót: Kocsis – Lányi B. (Somogyi Á. 90), Lázár P., Hajdú (Tóth D. 61), Helembai , Szőke, Mayer J. (Szabó K. 84) Ominger (Süveges 84), Bagó (Szűcs P. 84), Kicsun, Erdei M.Vezetőedző: Ördög József.
Balatonfüred: Erdélyi Á. – Mayer G. (Gosztonyi 58), Lasz, Pécseli, Imre I., Szalai P., Nagy B. (Tóth G. 58), Nagy R., Bartha (Horváth Á. 58), Török M. (Vér 65), Major Sz. Vezetőedző: Borgulya István.
Gsz.: Bagó (1.,42), Erdei M. (5., 30., 55., 75.),   Kicsun (58.), ill.  Szalai P. (16., 76.), Major Sz. (26., 83.).

Már az első percben gólnak örülhettek a hazaiak, Bagó 10 méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőtt (1-0), majd kis idő múlva az előző gólszerző Erdeinek adott jó labdát, aki 13 méterről lőtt a kapu jobb oldalába (2-0). Bő negyedóra elteltével Szalai P. 13 méterről jobbal kitűnően lőtte ki a jobb alsó sarkot (2-1), Újabb tíz perc múlva  Major Sz. 17 méterről jobbal a kapu jobb oldalába lőve egyenlített (2-2). Félórai játék után Erdei M. 4 méterről jobbal a kapu bal oldalába helyezett (3-2). A játékrész zárásaként Bagó szép cselek után 8 méterről ballal a jobb alsó sarokba lőtt (4-2).

Szünet után  a középen kilépő Erdei M. 14 méterről a kivetődő Erdélyi Á. lábai között a kapu közepébe helyeezett (5-2), majd Kicsun egyéni akcióból lőtt a kapuba (6-2). Utána Erdei 4 méterről a kapu bal oldalába helyezett (7-2). A hajrában Szalai P. középről 15 méterről a kapu bal oldalába lőtt (7-3), majd Major Sz. a kimozduló Kocsis mellett lőtt a kapu bal oldalába (7-4).

Ördög József: - A kezdő sípszó előtt azt kértem labdarúgóinktól, hogy a játékban és az eredményben is tükröződjön vissza a minőségbeli különbség.
Borgulya István: - Megpróbáltunk bravúrt elérni az NB II-es kerettel felálló hazaiakkal szemben, de sajnos ez nem sikerült.

A 16. forduló további eredményei: Veszprém-Komárom 2-1, III. Kerület-Puskás II 0-1, Bicske-Budaörs 1-0, Dorog-ZTE II 3-0.