Megyei foci - "Szégyelljük magunkat!" - mondta a csanaki edző, háromgólos hátrány után fordított a Gönyű + edzői nyilatkozatok, tabella, fotók

Jó iramú mérkőzésen egygólos sikert aratott a piros mezes Kapuvár Abdán.

Abda-VVFK Bau–Intretech-Kapuvár 0–1 (0–1)
Abda, 300 néző. V.: Jakus.
Abda: Csáktornyai – Tóth K., Lányi, Kerékgyártó, Maidics (Winkler), Peczár (Szücs G.), Jász, Wágenhoffer, Kovács B. (Gál), Balogh L., Kovács Á. Edző: Szűcs Gergő.
Kapuvár: Dénes – Kapui (Horváth K.), Szücs A., Kalmár D., Matetits (Szabó T.), Árki, Winkler (Molnár M.), Varga T., Kelemen M., Purt, Baranyai. Edző: Varga Péter.
Gsz.: Winkler.
Az első helyzet a 36. percben adódott a hazai csapat előtt: Kovács Bálint fejese centikkel kerülte el a vendégek kapuját. A 44. percben az abdai csapat a középpályán veszítette el a labdát, s a kapuvári kontrát követően Winkler András szerezte meg a vezetést. 0–1. A 48. percben szöglet után fejesből veszélyeztetett a Kapuvár, a hazaiak kapusa bravúrral védett. A mérkőzés hátralévő részében nagyobb helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki, a kapuvári csapat megtartotta egygólos előnyét, az abdaiak pedig bár mindent megtettek az egyenlítés érdekében, az eredmény már nem változott.
Jók: Lányi, Tóth K., Wágenhoffer, Balogh L., ill. Varga P., Winkler, Kelemen M., Kalmár D.
Szűcs Gergő: – Nagy iramú mérkőzésen azt gondolom, nem érdemeltünk vereséget. A jövőben azon dolgozunk, hogy ki tudjunk lépni a szimpatikus vesztes szerepéből.
Varga Péter: – Kulturáltan és jól játszó hazai csapatot győztünk le, amely sokat rakott a mérkőzésbe. Nehéz volt, de a lehetőségekből egyet jobban használtunk ki.
Tóthpál Gábor

Hegykő–Credobus Tehetségközpont 3–2 (1–0)
Hegykő, 130 néző. V.: Horváth M.
Hegykő: Majer – Reseterics (Szabó K.), Kóczán B., Galambos, Halász M., Bokán, Zombó (Ambrus), Nyerges M., Nyerges G., Cziránku (Kóczán M.), Gaál D. (Gyuricza). Edző: Sütöri Péter.
Credobus Tehetségközpont: Vedrődi – Baróti, Herczeg Á. (Mogyorósi), Kocsis G., Torma, Fekete D., Ocskay, Horváth Á. (Nagy K.), Pintér B., Gaál-Horváth (Kovács B.), Csóka. Edző: Borbély Attila.
Gsz.: Halász M. (2), Bokán, ill. Herczeg Á., Ocskay.
Jó iramú mérkőzésen és jó játékvezetés mellett a hazai csapat jobban akarta a győzelmet.
Jók: Nyerges M., Bokán, Galambos, Halász M., Gaál, ill. Fekete D., Csóka.
Sütöri Péter: – Vezetésünk után a második félidőben kicsit visszavettünk, ami majdnem megbosszulta magát. Az utolsó húsz percben rengeteg helyzetet kihagytunk, de megérdemelten nyertünk.
Borbély Attila: – Küzdelmes, harcias mérkőzésen sajnos nem tudtuk kivédekezni az ellenfél helyzeteit. Gratulálok a Hegykőnek.
Kelemen Gábor

Győrszentiván–Győrújbarát 1–3 (1–1)
Győrszentiván, 150 néző. V.: Krasznai R.
Győrszentiván: Szabó K. – Farkas B., Sáhó, Horváth B., Csemez (Hajdu), Kovács L., Tóth R. (Bedők), Bieder (Nagy D.), Kiss B,, Gombos, Kenyeres (Bonnyai). Edző: Kovács Zsolt.
Győrújbarát: Koncz – Nyiregyházki, Czanik, Gál I., Pintér M., Tar, Posta, Bagó (Szabó M.), Varga R., Varga J., Samodai (Paár). Edző: Tenk Balázs.
Gsz.: Bieder, ill. Varga J. (2), Tar.
Az öt 20 év alatti fiatallal felálló hazaiak nagy erőbedobásra kényszerítették a rutinos, jó játékosokkal érkező vendégeket, akik a második félidőben pontrúgásokból a maguk javára fordították a mérkőzést. A hazaiak emelt fővel hagyhatták el a játékteret.
Jók: az egész csapat, ill. Posta, Bagó, Varga J.
Kovács Zsolt: – Fiatal csapatom mindent megtett a győzelemért. Nagyot küzdöttünk és ha kis lépésekkel is, de fejlődünk. A mérkőzés összes sérültjének jobbulást kívánok!
Tenk Balázs: – Az eleje komikus volt, a vége siralmas. Az eredmény reális.
Steczina Zsolt

Üstökös FC Bácsa–Koroncó 1–1 (1–1)
Győr, 100 néző. V.: Németh T.
Bácsa: Kürnyek – Bakus, Halász M., Gelencsér (Tankovics), Rigó, Serfőző (Horváth N.), Nagy M., Horváth Á., Bella, Szabó B., Bauer. Edző: Germán Ferenc.
Koroncó: Kokas – Nagy P., Csete (Horváth R.), Fekete M., Veller (Szabó Zs.), Molnár M., Nagy B. (Horváth D.), Lampert, Vörös Torma, Görcs, Présinger. Edző: Makkos Tamás.
Gsz.: Rigó, ill. Veller.
Az óriási szenvedéllyel és fegyelemmel játszó hazaiak megérdemelten szereztek pontot bajnokesélyes ellenfelüktől.
Jók: mindenki, ill. Présinger, Nagy P., Nagy B.
Germán Ferenc: – Nagyon mélyről kellett visszakapaszkodnunk, hogy ilyen eredményt tudjunk elérni, amihez kellett a játékosok szemléletváltása. Most már láthatják, ha ezen az úton maradunk, mire lehetünk képesek.
Makkos Tamás: – Az egész mérkőzésen mezőnyfölényben játszottunk, de csak nagyon nehezen tudtuk feltörni a szervezetten játszó hazai csapat védelmét.
Alföldi Zoltán

Csorna–Rajczi Beton-Fertőszentmiklós 1–0 (0–0)
Csorna, 300 néző. V.: Varga D.
Csorna: Kantó – Szabó Z., Tóth A., Ignácz (Nagy Á.), Márton (Benszki B.), Füzi, Molnár, Szőke, Németh B., Kovács P., Nagy K. Edző: Torma Tamás.
Fertőszentmiklós: Simon – Németh B., Járfás (Fodróczy), Bognár-Barzsó, Csányi (Halász), Németh P. (Nagy M.), Farkas (Horváth S.), Csikai, Orbán, Kirják, Golnerits (Novacek). Edző: Rozmán László.
Gsz.: Füzi.
A 66. percben Ignácz beadására Füzi érkezett jó ütemben, majd magabiztosan lőtt a vendégkapuba. A fegyelmezett Fertőszentmiklós ellen sok lehetőséget alakított ki a Csorna, amelyből egyet sikerült gólra váltania.
Torma Tamás: – Jól szervezett Fertőszentmiklós ellen megérdemelt győzelmet arattunk, amiben még Horváth Rudolf munkája is benne van, ezúton is sok sikert kívánok neki.
Rozmán László: – Jól szervezett csapat ellen szenvedtünk vereséget. Gratulálok a fiúknak, folytatjuk a megkezdett utunkat.
Baracskai Ádám

Vitnyéd–Mezőörs 2–2 (0–1)
Vitnyéd, 200 néző. V.: Fuhrmann.
Vitnyéd: Germán – Szalai András (Horváth A.), Hécz, Detrik, Papp R., Eckhardt (Kleizer), Varga G., Szalai Attila, Pankotai, Kovács A. (Sulyok), Szakács M. Edző: Kiss Ákos.
Mezőörs: Somogyi – Böröczky, Kerékgyártó, Tóth L., Zámbó, Gergely (Nagy K.), Végh T., Molnár T. (Szántó), Dávid (Kreicz), Vári, Papp Sz. Edző: Bohner Roland.
Gsz.: Szakács M., Szalai Attila, ill. Végh T. (2).
Az osztály színvonalát meghaladó, lüktető mérkőzésen a hazaiak megérdemelten tartották otthon az egy pontot a nagyon jó erőkből álló vendégek ellen.
Jók: Szalai, Varga, Papp, Szakács, Kleizer, Germán, ill. Somogyi, Böröczky, Zámbó, Végh T.
Kiss Ákos: – Szív, lélek, egység, barátság, család! Egy pontot minimum érdemeltünk. Kedden már háromért megyünk.
Bohner Roland: – Jól kezdtünk, domináltunk, kettő-nullára vezettünk, de a második félidőben felhoztuk az ellenfelet és a végére igazságos döntetlen született.
Szalai Csaba

Lavill-Ménfőcsanak–Davita-Food- Gönyű 3–4 (2–0)
Ménfőcsanak, 150 néző. V.: Bálintfi I.
Ménfőcsanak: Turi – Kalmár P., Béres, Puskás, Németh M., Buruzs, Fekete Sz., Kovács P., Vajda, Bergendi (Horváth A.), Nagy L. Edző: Nemes Ferenc.
Gönyű: Boros – Szilvágyi (Puter), Kovács K. (Siska), Balog Z., Prácser, Varga Cs., Tarcsa, Milos (Koncsag), Varga P. (Varga Zs.), Végh, Bodó. Edző: Balog Zoltán.
Gsz: Buruzs, Kalmár P., Nagy L., ill. Varga Zs., Koncsag, Balog Z., Siska.
Szünet után hamar növelte előnyét a Csanak, de a Gönyű nem adta fel, előbb szépített, majd a 77. percben ki is egyenlítette a hárompontos hátrányát, sőt, a hosszabbításban a győzelmet is megszerezte.
Jók: senki, ill. Balog Z., Varga Cs., Siska, Koncsag.
Nemes Ferenc: – Szégyelljük magunkat!
Balog Zoltán: – Egy értékelhetetlen első félidő után a cseréknek is köszönhetően a második játékrészre óriási fordulatot vett a játékunk. Mindent egy lapra feltéve támadtunk, és ez győzelmet eredményezett.
Kocsis-Katona Imre

Győrújfalu–DAC Nádorváros 1–3 (0–0)
Győrújfalu, 100 néző. V.: Mészáros N.
Győrújfalu: Huszár – Kovács D., Varga M., Pusztai (Dittrich), Kutich (Bartalos), Szekeres, Farkas T., Balogh M., Takács M., Jaczkó (Nagy M.), Takács J. (Farkas P.). Edző: Berta József.
DAC: Kiss A. (Németh B.) – Vadász, Póczik, Vaganjan, Lengyel, Bata, Madarász, Németh B., Virág, Széles, Horváth M. Edző: Mayer János.
Gsz.: Farkas T., ill. Horváth M. (2), Lengyel.
Egyenlő erők küzdelméből a helyzeteit jobban kihasználó és két kapufáig is jutó vendégcsapat megérdemelten vitte el a három pontot a lelkes hazaiaktól.
Jók: Balogh M., Takács M., Kutich, ill.Horváth M., Lengyel.
Szabó Tamás elnök: – A mérkőzésen a helyzeteit kihasználó csapat nyert, de a játék képe alapján rászolgáltunk volna a győzelemre. Gratulálok a DAC-nak.
Mayer János: – A mérkőzésen gólarányt javíthattunk volna, de saját magunk nehezítettük meg a dolgunkat. Ezzel együtt magabiztos, megérdemelt győzelmet arattunk.