Női kézilabda

2 órája

Brest Bretagne–Győri Audi ETO KC - ÉLŐ

Rangadót játszik Franciaországban a címvédő Győri Audi ETO KC.

Per Johanssonra (balra) és Uros Bregarra kemény feladat vár, a hibátlan franciák ellen kellene győzelemre vezetniük a győrieket.

Brest Bretagne - Győri Audi ETO

46. perc: Győri-Lukács kezéből kiperdül a labda. Mariot. 26-28. Győri időkérés.

45. perc: Ryu eredményes. 25-28. Toft védi Lassource kísérletét.

44. perc: Coatanea lövését Toft védi könnyedén.

43. perc: Passzívig támad az ETO. Housheer lövését blokkolják. Aztán Brattset Dale harcol ki hétméterest. De Paula büntetője kimarad. Aztán a saját kipattanójáért megy, de megsérül de Paula.

42. perc: Ondono szedi össze a kipattanót. 25-27.

41. perc: Újabb győri labdavesztés. Breistöl kiáll két percre, a Brest pedig büntetőt dobhat ismét. Mariot lövi ezúttal, méghozzá a kapuba. 24-26. Brattset Dale eredményes. 24-27.

40. perc: Megint pontatlan a győri támadójáték. Foppa befordul, belövi. 23-26.

39. perc: Hazai büntető, Sako jön a győri kapuba. Foppa a kapu fölé ejti a labdát.

38. perc: Foppa találatával háromra olvad a győri előny. 22-25. Housheer elveszíti a labdát. Van Wetering labdát szerez, Nze Minko az üres kapuba lő. 22-26.

37. perc:  Vjahirjeva a második gólját szerzi. 21-25

36. perc: Van Wetering is betalál az üres kapuba. 19-25. Francia időkérés. Mariot eredményes. 20-25. Van Wetering a kapufát találja el.

35. perc: Nze Minko dobja a labdát az üres kapuba. 19-24. Faure áll ki két percre.

34. perc: Toft védi Ondono lövését, aztán Győri-Lukács eredményes. 19-22. Toft véd ismét, ezúttal Brettset Dale eredményes a lefordulás után. 19-23.

33. perc: Andre védés.

32. perc: Mariot eredményes. 18-21. Ondono kap labdát ajándékba Nze Minkótól, gól a vége. 19-21.

31. perc: Marad a hét a hat elleni játék a Brestnél támadásban. Toftot átemeli Lassource, ám a kapufára esik a labda. Nze Minko pattintja a labdát a kapuba. 17-21.

30. perc: Mariot lő a kapuba elég tiszta helyzetben. 17-20. Szünet jön.

29. perc: Befér a bal alsóba Mariot lövése. 16-20. André védi de Paula lövését, Sako hárítja Ondono ziccerét.

28. perc: Breistöl válaszol Lassource góljára. 15-20

27. perc: Foppa betalál megint. 14-19.

26. perc: Hét a hat ellen a franciák, Foppa szerez gólt a végén. 13-19. Per Johansson időt kér. Nze Minko lövését védi a kapus.

25. perc: Sako rosszul indít, de Nze Minko megint labdát szerez, és ezúttal 11 méterről szerez gólt. 12-19.

24. perc: De Paula lerántása hétméterest ér. De Pauláé megint a büntető, ezt is gólra váltja. 12-18

23. perc: Belemenés Nze Minkónál. Brattset Dale remekül füleli le a beállónak szánt passzt.

22. perc: Labdát szerez Brattset Dale, Nze Minko hajítja a labdát az üres kapuba. 11-17. Mariot eredményes. 12-17.

21. perc: Breistöl átlövése megint gólt eredményez. 10-15. Faure betalál, azonnal jön a válasz Győri-Lukácstól. 11-16.

20. perc: Breistöl góljával öttel vezet már az ETO. 9-14. Foppa szépít. 10-14.

19. perc: Vjahirjeva lövését védi Sako.

18. perc: Remek a győri sánc, van Wetering eredményes ismét, ezúttal a bal szélről. 9-13

17. perc: Ryu átlövése a kapuban. 9-11. Győri labdaszezés, van Wetering-góllal a végén. 9-12.

16.perc: Labdát veszít az ETO, van Wetering aztán remekül védekezik Foppával szemben, aki nem találja el a kaput ziccerben.

15. perc: De Paula kiáll két percre, Foppa belövi a hétméterest. 9-10.

14. perc: Megint Ryu szolgálja ki remekül Brattsetet. 7-9. Gyorsan jön a válasz a hazaiaktól, aztán Van Wetering eredményes. 8-10. Francia időkérés.

13. perc: Bresti büntető jöhet. Sako kiüti Mairot lövését.

12. perc: Vjahirjeva passza nem jó, Breistöl lő gólt a rendezetlen francia védelemmel szemben. 7-8

11. perc: Remek összejáték végén Brattset Dale eredményes. 7-7.

10. perc: Nze Minko lövése most nem ér gólt.  Sako védi Vjahirjeva lövését. Ryu labdát veszít, Foppa gólt dob. 7-6

9. perc: Mairot bedobha a büntetőt. 5-5. Megint gólt ér a Ryu-Brattset páros. 5-6. Azonnal jön a válasz Vjahirjevától. 6-6.

8. perc: Labdát szerez az ETO, Nze Minko megint a gólszerző. 4-5. Hétméterest dobhat a Brest.

7. perc: Győri-Lukács eredményes a jobb szélről. 4-4.

6. perc: Lassource eredményes, Sako beleér, de védeni nem tud. 4-2. De Paula hétméteresével egy gól a különbség. 4-3. Faure lövését védi Sako.

5. perc: Breistöl labdát szerez, Nze Minko gólra váltja a ziccert. 3-2.

4. perc: Ryu passzával Brattset Dale be tud fordulni. 3-1.

3. perc: Foppa góljával már hárommal megy a francia csapat. 3-0

2. perc: Faure használja ki a lefordulás után a ziccerét. 2-0. Gyenge lövés a győriektől.
1. perc: A zöldben játszó ETO kezdi a meccset. Breistöl, Ryu, Nze Minko, Brattset Dale, Győri-Lukács és van Wetering a győri kezdő, Sako a kapuban. Eladják a győriek a labdát. Catanea lövi az első gólt. 1-0. Megint labdát veszít az ETO, Vjahirjeva azonban kihagyja a ziccert.

ELŐZETES

A győriek láthatóan kisebb hullámvölgybe kerültek, mert a podgoricai iksz után szerdán, hazai pályán mindössze egy góllal verték a bajnoki rangadón a DVSC-t, pedig a második félidőben már hat gól is volt a zöld-fehérek előnye, a végén pedig Hatadou Sako bravúrjára volt szükség, hogy ne újabb döntetlent játsszon a csapat.

Per Johansson, a győriek vezetőedzője így fogalmazott a várakozásairól: „Úgy vélem, ebben a szezonban eddig a Brest a legjobb csapat Európában, amely nagyon jól és kiegyensúlyozottan játszik, olyan játékosokkal a soraiban, mint Méline Nocandy vagy Anna Vjahirjeva. Idegenben, telt ház előtt ez lesz az egyik legnehezebb meccsünk. Kicsit, hogy úgy mondjam, ez egy korai csoportdöntő, és persze ha idegenben sikerülne nyernünk, nagyon jó helyzetbe hoznánk magunkat, hiszen az a célunk, hogy ott legyünk a két legjobb csapat között a nyolcasban. Kőkemény csatát várunk egy olyan csapat ellen, amely nagyon magabiztos, és minden bizonnyal az idény legjobb meccsét kell vívnunk, ha meg akarjuk szerezni a két pontot.”