Fordított, és nyert a Gyirmót

2024.07.28. 17:01

NB II foci - Soroksár-Gyirmót FC Győr 1-2

Az első félidőben a Soroksár szerzett vezetést, két új igazolásnak sikerült fordítani a második félidőben.

Kisalföld.hu

Soroksár SC-Gyirmót FC Győr 1-2 (1-0)

SOROKSÁR, Szamosi Mihály Sporttelep. Játékvezető: Rúsz Márton (Punyi Gyula, Márkus Péter)
SOROKSÁR: Mergl – Németh E., Shadirac, Kékesi, Nagy O. – Tóth A. (Vass Á., a szünetben), Köböl – Szabó Sz. (Dobos Á., 69.), Manner (Somfalvi, 85.), Halmai Á. (Dragóner F., 78.) – Lovrencsics B. Vezetőedző: Lipcsei Péter
GYIRMÓT: Hársfalvi – Lányi (Szegi, 77.), Hudák D., Csörgő, Helembai – Hudák M., Kovács D. (Hajdú Á., 61.) – Horváth R., Katona M., Ugrai – Adamcsek (Piscsur, 61.). Vezetőedző: Tamási Zsolt

Gólszerző: Halmai Á. (22.), ill. Ugrai (68.), Piscsur (83.)

PERCRŐL PERCRE

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek. Köszönjük a figyelmüket!

90+3. perc: Időhúzásért jár sárga lap a gyirmóti kapusnak, Hársfalvinak.

90+1. perc: Négy perc a ráadás.

87. perc: Molnár János és Kiss Norbert áll be Ugrai és Horváth R. helyére.

85. perc: Manner helyére Somfalvi áll be.

83. perc: GÓÓÓL! Egy gyorsan elvégzett gyirmóti szabadrúgás után Katona Máté adja be a labdát jobbról, a középen érkező hórihorgas cserecsatár, Piscsur hat méterről a hálóba fejel. 1-2

82. perc: Ugrai 17 méteres szabadrúgása ezúttal a sorfalat találja el.

80. perc: Piscsurt rántják le a tizenhatos vonala előtt.

78. perc: Dragóner Filip váltja Halmai Ádámot.

77. perc: Lányi helyére Szegi Vince áll be.

75. perc: Lányi remek cselekkel jut el a soroksári ötösön belülre, a visszagurítását azonban Piscsur nem tudja kapura lőni.

72. perc: Köböl kap sárga lapot.

69. perc: Szabó Sz. helyére Dobos Áron áll be.

68. perc: GÓÓÓL! Kékesi rúgja fel Horváthot. A 21 méterről járó gyirmóti szabadrúgást Ugrai lövi, a labda a bal kapufáról pattan a gólvonal mögé. 1-1

65. perc: Hudák D. blokkolja Halmai lövését.

61. perc: Tamási Zsolt kettőt cserél: Kovács D. helyére Hajdú Ádám áll be, Adamcseket pedig Piscsur váltja.

55. perc: Lányi passza után Kovács D. lő 18 méterről, egy védőről pattan a labda kicsivel a kapu fölé.

51. perc: Horváth R. találja el csúnyán Kékesit a soroksári tizenhatos előterénél. Sárga lapot kap a gyirmóti játékos.

46. perc: Kezdődik a második félidő. Tóth A. helyett Vass Ádám játszik a folytatásban a hazaiaknál.

45+2. perc: Vége az első félidőnek.

45+1. perc: Szabó Sz. 13 méterről lövi a labdát kapu mellé-fölé.

44. perc: Horváth R. lő 12 méterről, jobbról. Mergl ezúttal is védeni tud.

37. perc: Manner 17 méterről "feladja" a labdát Hársfalvinak.

36. perc: Lovrencsics beadását Halmai elől tisztázza együttes erővel Kovács D. és Hársfalvi.

34. perc: Mergl üti szögletre Ugrai 28 méterről a bal felső irányába lőtt szabadrúgását.

25. perc: Manner kap sárgát, mert feldobja magát a 16-oson belül.

22. perc: GÓÓÓL! Egy felívelés Mannert találja nagyon tisztán a 16-os vonalánál, ő átvétel után 12 méterről a visszaérő Helembai mellett a bal alsó felé lő. A nem túl erős lövést Lovrencsics elől kiüti Hársfalvi, ám épp a balról érkező Halmai elé, aki 10 méterről jobbal a kapu közepébe lő. 1-0

15. perc: Lovrencsics Balázs kap sárga lapot, Helembait találta el.

10. perc: Soroksári helyzet: Szabó Sz. 15 méteres lövése megy el a kapu bal alsó sarka mellett.

9. perc: Egy jobb oldali gyirmóti szöglet után nem tudnak felszabadítani a hazaiak, a labda végül Ugrai elé kerül, akinek a lövését Mergl védi.

8. perc: Ugrai íveli a labdát balról a kapu elé, centikkel marad le róla a hosszú saroknál Horváth R.

1. perc: Sárga-feketében a hazaiak, tiszta fehérben a mérkőzést kezdő vendégek.

Előzetes - A Gyirmót vezetőedzője, Tamási Zsolt bizakodó a bajnoki rajt, a soroksári vendégjáték előtt.

Egészséges izgalommal várjuk a bajnoki rajtot. Hosszú évek óta kiszámítható, stabil csapat vendégei leszünk, amely tulajdonképpen a Ferencváros fiókcsapata, ami azt is jelenti egyben, hogy sok fiatal futballista pallérozódik náluk. Ismerjük a játékosaikat, vezetőedzőjük, Lipcsei Péter filozófiáját, de ezektől függetlenül minden mérkőzés más. Remélem, sikerül meglepnünk őket hétvégén, egyértelmű célunk a három pont megszerzése, aminek érdekében mindent meg fogunk tenni. Az egész csapat nyugodtan tükörbe nézhet, hiszen sikerült elvégeznünk a tervezett munkánkat. Mentálisan sokat várok a játékosoktól, szeretném, ha idén olyan arca lenne együttesünknek, hogy nem számít, hazai pályán vagy idegenben szerepelünk, hiszen ugyanazokat a játékelemeket, ugyanazt a játékstílust próbáljuk játszani.