Női kosérlabda

2024.05.20. 09:53

NB I/B – Döntőt játszik a Sportdarázs-SMAFC

Az idegenben elért 17 pontos siker hazai pályán 18 ponttal verte a Sportdarázs-SMAFC a Szigetszentmiklós II-t.

Sitku Zsuzsannáék (sárgában) magabiztosan jutottak be a női NB I/B döntőjébe.

Fotó: hunbasket.hu

Sportdarázs-SMAFC–BKG Príma Szigetszentmiklós II 86–68 (19–16, 24–13, 16–18, 27–21)

Sopron, női NB I/B, elődöntő, 2. mérkőzés. V.: Esztergályos, dr. Magyari.

Sportdarázs: KÓKAI 12/6, Szikszai 4, SITKU 12/6, Bakó 10/3, JEVTOVICS 12. Cs.: ZAJA 10, Toman R. 7/3, SINKA-PÁLINKÁS 10/3, Tátosová 3/3, Völgyi, Janzsó. Edző: Szrdjan Radulovics.

Az idegenben szerzett 17 pontos előnyre szünetig még 14-et hozzátett a soproni együttes, ezzel végképp eldöntött a párharcot. A harmadik negyedet ugyan elvitte a rájátszás meglepetéscsapata, a BKG II, de a nagy dobópárbajt hozó záró tíz percben nem fenyegette veszély a soproniak sikerét, egy színvonalas mérkőzésen újabb magabiztos győzelmet aratva jutottak a bajnoki döntőbe, ahol a Dávid Kornél KA lesz az ellenfelük.

Szrdjan Radulovics: – Először is gratulálok a lányoknak és a stábomnak a nagyszerű győzelemhez. Ez nem csak az U23-as csapatunk, hanem az egész akadémia számára hatalmas siker volt. Megyünk tovább a döntőbe, ahol bármi megtörténhet, mindent kiadunk magunkból.