2023.12.19. 17:40
Használatba vették a mentők az új győri mentőállomást - fotók, videó
Egy hete már a Szauter úti ultramodern mentőállomásról vonulnak a győri mentők. A tapasztalatokról beszámoltak portálunknak.
A képen Kovács Béla állomásvezető, Fogarasi Zoltán vezető mentőtiszt, Dézsi Csaba András polgármester, Kara Ákos országgyűlési képviselő, Csillag Zoltán, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs munkatársa. Fotó: Rákóczy Ádám
- Az első napok még a csodálkozás jegyében telnek, minden tágas, minden új, még nem szoktunk hozzá. Minden lehetőség adott, hogy kellő időben nyújthassunk segítséget. Az irányítócsoport is megújult, sok a parkolóhely, nem utolsósorban pedig egy XXI. századi oktatóbázis létesült - számolt be tapasztalatairól Fogarasi Zoltán vezető mentőtiszt. Kiemelte, hogy az állomás nagyon jó helyen fekszik, hiszen a környéken többen élnek, mint a régi állomás környezetében, illetve az autópálya vagy a lakótelepek könnyebben elérhetők. A régi állomástól a kórház oda-vissza hat kilométerre volt, innét csak néhány száz méter, hamar szabaddá tudnak válni a járművek.
Működik az új mentőállomás Győrben
Fotók: Rákóczy ÁdámAmit ígértek, teljesítették
- Az elmúlt években kéttucat mentőállomás újult meg Magyarországon, a győri az egyik legmodernebb. Ezen az állomáson 130 munkatárs dolgozik a legjobb körülmények között - nyilatkozta Kara Ákos országgyűlési képviselő. Hangsúlyozta, hogy amit megígértek, teljesítették, és a mentők még az év vége előtt elköltözhettek a kiszolgált Tarcsay utcai telepről új otthonukba.
Dézsi Csaba András polgármester a bejáráson arra mutatott rá, hogy a győri Szívcentrum létrehozása óta szoros a kapcsolatuk a mentőkkel, akik munkája sokoldalú, modern kori polihisztorok, ezért fontos, hogy olyan körülményeket teremtsenek számukra, amely hozzájárul ahhoz, mentálisan és fizikailag egyaránt a legjobbjukat tudják nyújtani. Az új hely pedig a vonulás gyorsasága és a dolgozók rekreációját tekintve is világszínvonalú.
Két irányba is mehetnek
Csillag Zoltán, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs munkatársa elmondta, az állomás minden funkciója tökéletesen működik, a mentőirányítástól a vonuló személyzet tevékenységéig. A futógépkocsiállomány tíz járműből áll, eset rohamkocsikból és mentőautókból. A mentőorvosi kocsikban ketten (mentőápoló vagy mentőtechnikus és gépkocsivezető), az eset rohamkocsikban hárman (orvos vagy mentőtiszt, mentőápoló és gépkocsivezető) teljesítenek szolgálatot. Az eset rohamkocsik, a mentőorvosi kocsik, a 24 órás kiemelt mentőegységek a Szauter úti parkolóban állomásoznak és a Szauter úti körforgalom felé hagyják el az épületet, míg a nappalos mentőegységek a riasztás irányítótól függően vagy a Szauter utcai vagy a hátsó, a kórház felé eső bejáraton át közlekednek. Hivatalos átadás adminisztrációs okokból majd januárban lesz.
Akár 15 óra a "tengelyen"
- A riasztások száma sok mindentől függ, így például időjárási frontoktól, vagy, hogy hétköznap van-e, esetleg ünnepnap, de a bajtársaink egy huszonnégy órás szolgálatból akár 14-15 órát is tengelyen tölthetnek, magyarul ennyit ülhetnek az autóban - emelte ki Csillag Zoltán. Érdeklődésünkre elmondta, hogy a KRESZ előírása, hogy kötelező számukra a fény- és hangjelzés használata minden időben, illetve eddig csak jó tapasztalataik vannak, járműveik haladását az új helyen is segítik az autósok.
kisalfold.hu videó
- Elkészültek a várva várt parkolók Győrben, megnéztük milyen lett - fotók, videó
- Rendőrkutyák akcióban – Győr-Moson-Sopronban is mintegy tíz négylábú szolgál – Videó
- Vonatokból sosem elég: népszerű videókat készít a fülkéből az abdai mozdonyvezető - fotók, videó
- Jön a kutya hideg – Hogyan védjük kedvenceinket a fagyos napokon? –galéria, videó
- Kék lámpákkal Márton napján - Fotók, videó