2023.09.22. 15:54
Családi park, aszfaltozás, csapadékvíz-elvezetés - Fejlesztések sora Győrzámolyon
Családi sportparkot hozott létre, hat utcában építette ki a csapadékvíz befogadására alkalmas rendszert, hét utcában aszfaltozott Győrzámoly önkormányzata több mint 300 millió forintból. Pénteken adták át az elkészült beruházásokat.
Átadó a Futódomb út parkjában - A helyi Tündérrózsa Óvoda és Bölcsőde kisgyermekei adtak ünnepi műsort.
Fotó: Rákóczy Ádám
A Futódomb utcai új fitneszparkban tartott eseményen Pulai Nikoletta polgármester beszédét azzal kezdte: a most átadott fejlesztéseket három csoportba lehet sorolni. Először az útépítésekről szólt, amely során 129 millió forintból négy utca teljesen, három részben kapott szilárd burkolatot, összesen 2335 méter hosszan.
1,5 év alatt 300 millió forint fejlesztésekre
Pulai Nikoletta, Győrzámoly polgármester elmondta, hogy a település hét útjának teljes vagy részleges aszfaltozásához a Magyar Falu-programból 51 millió forintot, egy belügyminisztériumi pályázatból 14 millió forintot szereztek, mindezekhez pedig 72 millió forint önrészt tettek hozzá. Szintén fontos feladatot jelentett hat utcában kiépíteni a csapadékvíz befogadására alkalmas rendszert. Ennek megvalósulását két TOP-os pályázat 114 millió forintja és egy 64 millió forintos önrész tette lehetővé. A fejlesztések harmadik fázisa a Futódomb utcai családi sportpark létrehozása volt hét millió forint LEADER-pályázatból és ötmillió forint önrészből. Így aztán Győrzámoly másfél év alatt több mint 300 millió forintot tudott fejlesztésekre fordítani, összegzett végül a polgármester. Hozzátette, hogy a fejlesztéseket folytatják, 21,3 millió forintból újabb utcán aszfaltoznak le a közeljövőben.
Családi park, aszfaltozás, csapadékvíz-elvezetés - Fejlesztéseket adtak át Győrzámolyon
Fotók: Rákóczy ÁdámMinőségi élet vidéken
Az átadón Széles Sándor, Győr-Moson-Sopron vármegyei főispán úgy fogalmazott, hogy Győrzámoly példát mutat más településeknek. Németh Zoltán, Győr-Moson-Sopron vármegye elnöke arról beszélt, hogy a kormány eltökélt célja, hogy az infrastruktúrában és a szolgáltatások színvonalában ne legyen különbség a nagyvárosok és a kistelepülések között. Nagy István agrárminiszter, a térség országgyűlési képviselője szintén megemlítette, hogy ezek a fejlesztések jóléti beruházások, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy vidéken élni minőséget jelentsen, szép környezetben. Az eseményen műsort a helyi óvodások adtak műsort.