2023.06.11. 13:33
Védelmi innovációs eszközt választottak a legjobbnak az idei Ideathonon Győrbe - fotók
Véget ért az “Ideathon 5.0 - A jövő már elkezdődött” ötletverseny Győrben a már hagyománnyá vált Élő Pitch Demo-val. Az eseményt idén hatalmas érdeklődés övezte, több mint 80 jelentkező közül, végül 60 résztvevő volt jelen, 11 csapat alakult és 11 innovatív ötletet hallgathatott meg a szakértő zsűri.
- A legnívósabb magyar ötletverseny, az Ideathon öt éve segíti a vállalkozó kezdő innovatőröket elindulni a megvalósítás útján.
- A korábbi versenyzők termékei közül már több projekt is került a piacra.
- Facilitátorok és egy szakmai mentorgárda segítette idén is a helyszínen alakuló csapatokat a kreatív ötlet megfoganásától egy termék kigondolásán át egy jól előkészített pitchig.
- A mesterséges intelligencia, a jövő pénzügyei, a fenntarthatóság, a hadsereg e-mobilitása témájában ötleteltek, kutattak, terveztek és adtak elő a jövő startupperei.
“Most hoztam ötletet, de volt hogy anélkül jöttem és az volt a legjobb élmény, itt spontán raktunk össze teljesen egy terméket. Nem a győzelemért hanem az élményért jövök, vannak nálam ügyesebb fiatalabb picthelők, akik elviszik a showt, de rengeteget lehet belőle tanulni.” - mondta el a töltéstavai szoftverfejlesztő, Hajba Szilárd, aki már negyedszer vett részt az eseményen.
Több különdíj mellett inkubátor programokat, pénzügyi konzultációt, jogi tanácsokat, mentorációt és konferencia jegyeket zsebelhettek be a legfrappánsabb ötletek és életszerű termékek megálmodói.
A csapatok három perces bemutatói után a zsűri eredményt hirdetett. A dobogó harmadik fokára állhatott a LifeSyncpro projekt, amely az egészségügy területén csökkenti az adminisztrációs terheket. Mesterséges intelligencia alapú betegmonitorozó, ápolás támogató rendszer, mely segíti az orvosokat és szakdolgozókat gyors, valós idejű, adatalapú döntéseket hozni a páciens kezeléséről, gyógyszerezéséről. Második helyen végzett a Compass csapata, mely szintén mesterséges intelligencia bevonásával, a termék tesztelés felgyorsításával szeretné segíteni a vállalkozásokat. Olyan gyors hirdetés és weboldal generálással mely azonnali visszajelzést ad a megbízónak a piacban rejlő lehetőségeiről.
A győztes pedig a Dropcaps formáció lett, amely a katonaság számára kínál személyreszabott ellátmányt egy strapabíró kapszulában. Gyógyszer, vér, személyes küldemény, vagy étel italt is érkezhet a pontos koordinátára drón segítségével, mely a kapszulát ledobja – akár harci helyzetben is. A jelenlegi ellátási formákkal szemben kisebb ökolábnyommal, specializáltan, az elakadás veszélye nélkül.
“A legjobb Ideathon volt, amit eddig szerveztünk, minden fáradtságos percet megért. Fantasztikus hangulata volt, ahogy ilyen sok tehetséges ember dolgozott együtt, annak érdekében, hogy kicsit jobb legyen a világ. Külön köszönettel tartozunk az idei fő támogatóinknak, akik nélkül ez az esemény nem jöhetett volna létre. Köszönet a Győr-Moson-Sopron megyei Kereskedelmi és Iparkamarának, a Védelmi Innovációs Kutatóintézetnek, az Opten Informatikai Kft.-nek, MeOut Groupnak és az MBH Fintechlabnak.“ - mondta el Tüske Tamás, a StartITup Egyesület elnöke, valamint az Ideathon egyik főszervezője.
Jövőre is lesz Ideathon, újabb érdekes témával illetve újdonságokkal.