2020.01.27. 16:09
2021 végén már jöhet gáz a Török Áramlaton keresztül Magyarországra
Bulgária, Szerbia és Magyarország irányába folytatódik a vezeték bővítése.
Vecsés, 2017. január 10. Egy dolgozó a gáz nyomását ellenőrzi az FGSZ Földgázszállító Zrt. vecsési üzemében 2017. január 10-én. Magyarország energiaellátása biztonságos, a tárolókban megfelelő mennyiségű gáz van, emellett a hazai termelés és az import biztosítja az ellátást, mondta Aradszki András, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) energiaügyért felelős államtitkára sajtótájékoztatóján. A rendkívüli hideg időjárás miatt a napi földgázfogyasztás duplája az éves átlagosnak, körülbelül 87 millió köbmétert fogyaszt az ország. MTI Fotó: Koszticsák Szilárd
Forrás: MTI
Fotó: Koszticsák Szilárd
Először 2021 végén, 2022 elején jöhet gáz a Török Áramlat nevű gázvezetéken keresztül Magyarországra
– mondta Kaderják Péter, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) energiaügyekért és klímapolitikáért felelős államtitkára hétfő reggel az M1 aktuális csatornán.
Az államtitkár elmondta, a gázvezeték Oroszországot köti össze közvetlenül Törökországgal a tenger alatt.
A Török Áramlat – amely megépítésének első szakasza már lezárult – célja az is, hogy kikerülje Ukrajnát.
A vezeték bővítése Bulgária, Szerbia és Magyarország irányába folytatódik – tette hozzá.
Kitért arra is, Magyarország jelenleg – nyugati irányból – Ausztrián keresztül vehet földgázt, ahová délről, például Észak-Afrikából érkezik az energiahordozó. Az európai piacra még Norvégiából jön jelentős mennyiségben a nyersanyag.
A másik alternatíva a cseppfolyós földgáz, amely számos fogadóterminálon keresztül jelenhet meg az európai piacon – mondta Kaderják Péter.
Hozzáfűzte, a Horvátországban épülő, cseppfolyós földgáz fogadására alkalmas terminálon keresztül is közvetlenül juthatna a magyar piacra az energiahordozóból.
Borítókép: illusztráció