2020.07.12. 07:31
Így lesz tökéletes a zabkása
Zabkását készíteni bárki tud – igazán jót viszont csak kevesen! Ezekkel az apró trükkökkel ínycsiklandó reggelit alkothat ebből a sokoldalú gabonából.
Forrás: Shutterstock
A Mindmegette összgyűjtötte, mire érdemes figyelni kedvenc reggelink készítésénél.
Használjon vizet!
A kizárólag tejben főtt zabkása ragacsos, nehéz masszává állhat össze. Ha igazán krémes reggelire vágyik, főzze a zabpelyhet néhány percig vízben, és csak a végén adjon hozzá egy kevés tehén- vagy mandulatejet!
Forrás előtt, forrás után
A krémes állag szempontjából az sem mindegy, mikor adja a vízhez a zabpelyhet. Ha a kissé keményebb, harapható állagú kását szereti, a már forrásban lévő vízbe szórja a zabpelyhet, míg a lágyabb textúrához érdemes már a hideg vízhez hozzáadni.
Hagyja gyöngyözni!
A zabkását nem érdemes gyorsan főzni: állítsa a lángot a legalacsonyabb fokozatra, és hagyja a kását finoman gyöngyözni, máskülönben könnyen odaéghet.
Fűszerek, feltétek
A legegészségesebb reggelik egyike önmagában sajnos íztelen és unalmas. Érdemes a vizébe némi őrölt fűszert, pl. fahéjat vagy szegfűszeget szórni, illetve különleges feltétekkel kísérletezni. Friss vagy aszalt gyümölcs, pirított magvak, kókuszcsipsz, gojibogyó: ezek mind illenek hozzá. A kötelező csipetnyi sóról se feledkezzen meg!
Bögrében az igazi
A hideg zabkása élvezeti értéke meg sem közelíti a frissét, és egy lapos tálban bizony még azelőtt kihűlhet, hogy a végére érne. Fogyassza hát mélyebb edényből vagy akár bögréből, hogy az utolsó falatig élvezhesse a finom reggelit!
Ügyeljen az edényre!
Soha ne hagyja a zabkásamaradékot a lábasban, mivel az a nap végére megköt, akár a beton. Ha nem akarja a fél estét az edény súrolásával tölteni, öntsön bele szappanos meleg vizet minden zabkásafőzés után. Így gyerekjáték lesz elmosogatni!
Borítókép: illusztráció