Női kézilabda

2024.05.04. 21:45

NB I - Kétszer annyi gólt dobott a Motherson Mosonmagyaróvár, mint a Békéscsaba, könnyed győzelem lett a vége

Szombaton a Motherson Mosonmagyaróvár NB I-es női kézilabda-mérkőzésen a Békéscsaba otthonában lépett pályára, ahonnan szép győzelemmel térhettek haza.

Fotó: Koncz Márton

Tappe-Békéscsabai Előre NKSE–Motherson Mosonmagyaróvár 21–42 (9–15)

Békéscsaba, 500 néző. V: Bíró Á., Kiss O.

BÉKÉSCSABA: Pásztor B. – Horváth G. 3, Török F., Román 3, Bencsik B. 1, Gyimesi 2, Szondi 2. Csere: Szabó D. (kapus), Kücükyldiz, BORBÉLY M. 5, Zagar 1, Mayer Sz., KUKELY K. 4. Vezetődző: Rác Sándor

MKC: SZEMEREY – Udvardi 1, Lancz 3, Pásztor N. 2, I. IVANCOK 6, Tóth Eszter 1, STRANIGG 6 (2). Csere: Hadfi (kapus), Varga Emília 3, ALBEK 6, Tóth G. 3, Faragó Luca 3, Sztankovics K. 2, SCHATZL NATALIE 5, Bardi 1. Vezetőedző: Gyurka János

Az eredmény alakulása. 10. perc: 5–4. 15. p.: 6–6. 25. p.: 7–12. 32. p.: 9–17. 36. p.: 11–21. 42. p.: 14–26. 53. p.: 16–36. 58. p.: 20–39.

Kiállítások: 8, ill. 12 perc. Hétméteresek: –, ill. 2/2

Kilenc nap alatt a harmadik bajnokiját játszott a Motherson Mosonmagyaróvár, amely ezúttal Békéscsabán lépett pályára. Lassan indult a mérkőzés, a 10. percben 5-4-re még a hazaiak vezettek. Gyurka János együttese egy 8-2-es szériával 12-7-re ellépett, a szünetben pedig 15-9-re vezetett. A második félidő óvári erődemonstrációt hozott, így kijött a két csapat közti különbség. Szemerey Zsófi kiválóan védett, 15 hárítással és 48 %-os hatékonysággal zárt. Mosonmagyaróvári oldalon minden mezőnyjátékos betalált a Békéscsaba kapujába. A legeredményesebb az egyaránt hat gólig jutó Albek Anna-Ines Ivancok-Stranigg Zsófia trió zárt, de Schatzl Natalie is ötször köszönt be. Csabai oldalon az ötször betaláló Borbély Márta emelhető ki. Az MKC végül kétszer annyi gólt lőtt, mint a Békéscsaba, így az óváriak a második félidőt 27-12-re, a mérkőzést pedig 42-21-re nyerték meg.

A Motherson Mosonmagyaróvár május 10-én, pénteken a NEKA-t fogadja az UFM Arénában.

Rác Sándor: – Az első tíz-tizenöt percben még megvolt fegyelem nálunk, de amikor elfáradtunk, az ellenfél a cseréivel is erős tempót diktált, mi pedig gyors gólokat kaptunk.

Gyurka János: – Nagyon jó felfogásban, koncentráltan, fegyelmezetten játszott a csapatom, jó sebességgel. Lényeges, hogy mindenki kapott játékidőt, és akik beszálltak, azok tartották a tempót.