Jégkorong

2024.10.13. 11:19

Kiütötték a Ferencvárost a győriek

A jégkorong Andersen Liga 2. fordulójában az UNI Győr ETO HC az FTC otthonába látogatott, és magabiztos, nyolcgólos győzelmet aratott.

A győriek nyolc gólt ütve, egyet sem kapva győztek az FTC vendégeként.

FTC B–UNI Győr ETO HC 0–8 (0–4, 0–3, 0–1)

Budapest, Andersen Liga-mérkőzés, 59 néző. V.: Haszonits, Porzsolt.

ETO HC: Róth – Fekete B., Takács B., Szűcs (1), Horváth R., Dézsi 3. Cs.: Csölle, Majoross (1), Almási 1, Nagy M. 1 (4), Madácsi 1 (2), Láday B., Lévai, Csata 2, Makovics (1). Edző: Odnoga Mátyás.

Gsz.: Almási (2.), Dézsi (4., 39., 40.), Nagy M. (19.), Csata (20., 29.), Madácsi (60.).

A címvédő UNI Győr ETO HC és a legutóbbi kiírás bronzérmese, az FTC B is győzelemmel indította a szezont, kettejük közül előbbi örülhetett, miután 8–0-s sikerrel távozott a ferencvárosiak otthonából. Már az első harmadban eldőlt a találkozó, a szakasz első és utolsó perceiben is 2–2 gólt ütöttek a vendégek, melyben Róth Nándor kapus 30-ból 30 lövést hárított, míg Dézsi Bence háromszor volt eredményes, Nagy Márk pedig a gólja mellett 4 assziszttal zárt.

A győriek hazai környezetben október 15-én, kedden lépnek jégre: 18.30 órakor a Győri Jégsportközpontban a Lehel HC-t fogadják.