Szombaton 14.30 órakor játsszák az ETO–Fehérvár találkozót Győrben, az ETO Parkban.

A győriek a második győzelmükre készülnek szombaton.

Győr, ETO Park. Játékvezető: Pintér Csaba (Tóth II. Vencel, Szalai Dániel)
ETO: Gyurákovics - Bitri, Szépe, Heitor - Vera, Tóth R., Samsindin, Stefulj - Szahli, Benbouali, Gavrics. Vezetőedző: Borbély Balázs
Fehérvár: Dala - Szerafimov, Csongvai, Spandler - Simut, Pető M., Bedi, Szabó B. - Holender, Gradisar, Stefanelli. Vezetőedző: Pető Tamás

Gólszerző: Stefulj (9.), Gavrics (12.), ill. Szabó B. (25. - tizenegyesből)

PERCRŐL PERCRE

40. perc: Vera 22 méterről leadott lövése Bediről pattan a felső lécre.

30. perc: Stefanelli lövését üti szögletre Gyurákovics.

28. perc: Pető M. kap sárga lapot.

25. perc: GÓÓÓL! Szabó B. a kapu bal oldalába lövi a büntetőt. Gyurákovics érzi az oldalt, de védeni nem tud. 2-1.

24. perc: Szabó Bálint lövi a tizenegyest.

23. perc: Pintér döntése: büntető.

22. perc: Bitri találja el az ötös sarkánál Stefanellit. A VAR vizsgálja, hogy büntetőt kell-e ítélni. Pintér Csaba maga is megnézi az esetét.

15. perc: Samsindin éles szögből leadott lövését védi Dala. A meccs előtt Lipták Zoltán feladata volt, hogy a rangadóra feltüzelje a hazai játékosokat. Egyelőre úgy néz ki, Lipták mestermunkát végzett.

12. perc: GÓÓÓL! Gavrics kap a leshatáron indítást, a 16-os vonaláról a bal kapufa érintésével a kapuba lő. A játékvezetői csapat lest ítél. A VAR megnézi, hogy jó-e a döntés. A vizsgálat lezárul egy perc múlva: érvényes a találat!

11. perc: Szahli estében tudja csak elérni a balról érkező beadást, pont Dala kezében köt ki a labda.

9. perc: GÓÓÓL! Szahli jobb oldali győri szöglete után Bitri csúsztatja meg középen a labdát, a hosszún érkezik Stefulj, és senkitől sem zavartatva fejeli a labdát hat méterről a kapu jobb oldalába. 1-0

3. perc: Szahli 14 méterről Dalát találja mellbe, a kipattanót Szahli gurítja a kapu mellé.

1. perc: Fehér-zöldben a győriek, piros-kékben a fehérváriak. A mérkőzést a vendégek kezdik.

Gyászszünettel kezdődik a mérkőzés: Végh Sándorra, az ETO törzsszurkolójára emlékeznek a csapatok.

ELŐZETES

Kilenc éve vár erre a mérkőzésre a győri szurkolótábor, hiszen ennyi idő telt el 2015 tavasza óta, amikor a két csapat legutóbb az élvonalban csapott össze egymással. Azóta egy Magyar Kupa-mérkőzésen találkoztak 2022 első felében, ekkor az ETO a meccs utolsó percében értékesített büntetővel győzött és jutott tovább az elődöntőbe.

A jelenlegi idényben a zöld-fehérek kilábalni látszanak a kezdeti gödörből, három meccse veretlenek, a legutóbbi hazai mérkőzésükön 2–1-re legyőzték a Paksot. A „Vidi” pedig az elmúlt hétvégén ugyanilyen eredménnyel veszített hazai pályán éppen Bödéékkel szemben.

Az ETO számára nagyon fontos lenne a három pont megszerzése.

Borbély Balázs, az ETO vezetőedzője: „Ugyanúgy készülünk, mint a többi mérkőzésre, minden részletre oda akarunk figyelni, fizikailag, taktikailag és mentálisan is a lehető legjobb teljesítményt akarjuk nyújtani a Videoton elleni mérkőzésen.”