Vereséggel kezdte az NB I-et a Rába ETO

Megkezdődtek a küzdelmek a tekebajnokságban.

NB I

Nagykanizsai Teke SE–Bábolna 4:4 (3229–3170).

Nem volt ez ideális kezdés a Bábolna csapatától, mert már az első párban 78 fás hátrányba került, amiből a hazai csapat közel hatvan fát meg is tudott őrizni. Hiába volt tehát a vendégcsapat jobb és eredményesebb hajrája, az egyéni pontszerzésekkel csak döntetlenre tudták honi a mérkőzést. Psz.: Aranyosi L. 569, Csejtei N. 552, Schwarcz D. 545, Tóth Z. 516.

Az ifjúsági mérkőzésen a Bábolna eredményesebben szerepelt és begyűjtötte a bajnoki pontokat: Nagykanizsa–Bábolna 1:3 (962–1001). Psz.: Pulai D. 481, Morvai D. 520.

Ajka Kristály–Mosonszentmiklós 4:4 (3165–3156).

A felnőttmérkőzésen a Papp–Szalánczi páros kezdett és a most igazolt kölcsön játékos az első szettben nem találta a játékot, a sok peches dobása is a hátrányára volt. A második szettől már kezdett alakulni a játéka, de a mérkőzés legjobbja ellen ez kevés volt. Szalánczi Péter szinte végig kiegyensúlyozottan játszott és magabiztosan hozta a pontot, 1–1 és 38 fa hátrányba volt a MESE. A második sorban Solt Martin és Pápai Tibor lépett pályára. Martin végig kiélezett párharcban egy fával bizonyult jobbnak ellenfelénél. Pápai Tibor viszont végig irányítva magabiztosan hozta a pontot, 3–1 volt a vendégcsapat javára, de a faelőny még mindig az Ajka csapatánál volt. A befejező sor küzdelme a Korcz Róbert és Hősi Rezső párosra várt. A mérkőzés vége előtt 20 dobással még az eredményjelző 7–1-es vendégvezetést mutatott, de a hajrában a hazaiak jó pár kilences dobással visszajöttek a mérkőzésbe és mondhatni megmentettek egy pontot.

Frank László szakosztályvezető így értékelte a látottakat:

Talán a nagy meleg miatt kicsit alacsonyobb színvonalú mérkőzésen rengeteget hibáztak a csapatok. Az utolsó húsz dobásig ezt szinte senki nem tudta kihasználni, akkor viszont a hazai csapat megcsinálta a szinte lehetetlent, így meg kellett elégednünk az egy pont megszerzésével.

Eredmények: Papp L 508, Szalánczi P. 546, Pápai T. 530, Solt M. 526, Korcz R. 524, Hősi R. 522

Az ifik mérkőzése is hozott izgalmakat, a Hirni–Kránitz páros kiélezett mérkőzésen 8 fás győzelmet aratott.

Ajka–Mosonszentmiklós 1:3 (966–974). Psz.: Hirni D. 457, Kránitz B. 517.

Herend–Rába ETO Győr SE 6:2 (3401–3275).

A jelentősen átalakult győri csapat számára kemény diónak minősült a herendi porcelán feltörése. A gárda az első és az utolsó párban szorossá tette a mérkőzést, de a középső harmadban olyan jelentős hátrányba került, ami a nyitómérkőzésen a vereségét okozta.

Psz.: Ambrus G. 583, Batki T. 560.

Az ifjúsági mérkőzésen nem tudtak nagy ellenállást tanúsítani a győri fiatalok.

Herend–Rába ETO 4:0 (1118–794). Psz.: Bende Á. 451, Sárai M. 343.