2024.09.11. 17:01

Női kézilabda NB I - Mosonmagyaróvár-Ferencváros 23-29 - fotók

Ahogy az ETO ellen, úgy az FTC ellen sem sikerült a meglepetés Gyurka János csapatának.

Motherson Mosonmagyaróvári KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 23-29 (13-18)

60. perc: Lekic hát mögötti passza gólpasszt jelent Cvijicnek. 22-29. Bitang nagy gól Tóth Gabriellától a legvégén, tíz méterről, talpról, a bal felsőbe. 23-29. Megérdemelt ferencvárosi győzelemmel zárul a mosonmagyaróvári mérkőzés.

59. perc: Nem tudnak gyors gólt lőni az óváriak. Gyurka János időt kér, amikor majdnem gólhelyzetbe sikerül kerülnie a hazaiaknak. Tóth G. lövése nem jó, Böde-Bíró védeni tud.

58. perc: Böde-Bíró védi Tóth G. lövését. Megint labdát vesztenek a vendégek.

57. perc: Tóth G. passza nem jó a beállónak. Lekic labdát veszít, Stranigg ziccerből a kapufát találja telibe.

56. perc: Passzívból eredményes Lekic. 22-28.

55. perc: Varga E. lövését lábbal védi Böde-Bíró.

54. perc: Lancz test mellől próbálkozik lövéssel, de a védőket találja el. Vendég büntető jöhet. Halter nem tud védeni, Lekic pattintott lövése a kapuban köt ki. 22-27

53. perc: Összejön a szélről az ejtés: Stranigg eredményes. 22-26. Malestein lövését védi Martins.

52. perc: Lepereg az óvári emberelőny. A kapufa tövét találja el egy szép játék végén Hársfalvi. Gyurka János időt kér.

51. perc: Támadóhiba a zöld-fehéreknél. Üres hely marad Tóth G. előtt, ennek ezúttal is gól a vége. 21-26.

50. perc: Kiállítás: Edwige ülhet le két percre a padra. Hétméterest nem ítélnek a játékvezetők, ennek nem nagyon örülnek a hazai szurkolók.

49. perc: Varga E. lövését blokkolják a vendég védők. Bölk megint a kapu bal oldalát választja. 20-26.

48. perc: Albek labdát veszít, Varga viszont remekül fut vissza Malestein mellett, így védeni tud Martins.

47. perc: Tóth E. lövését védi lábbal Böde-Bíró. Ferencvárosi időkérés. Bölk lő a kapu bal oldalába. 20-25

46. perc: Jó az óvári sánc Klujber lövésénél.

45. perc: Leütés után a bal alsóba lő Klujber. Azonnal jön a válasz Straniggtól. 19-24. Labdát veszít az FTC, Albek indítja Falusi-Udvardit, aki nem hibázik. 20-24

44. perc: Lekic kísérlete pontatlan. Falusi-Udvardi lövése az egyik kapufáról a másikra pattan.

43. perc: Tóth E. lövése nem talál kaput.

42. perc: Hétméteressel zárul a Fradi támadása. Lekic bedobja. 18-23.

41. perc: Hársfalvi eredményes a bal szélről. 18-22. Stranigg passzát lefülelik a vendégek.

40. perc: Hársfalvi rálép a vonalra. Tóth G. megint megtalálja a rést. 18-21.

39. perc: Passzívig támad a hazai csapat. Tóth G. lövését védi végül Böde-Bíró.

38. perc: Klujber betalál. 17-21

37. perc: Aztán Tóth G. futtából talál a kapuba. 17-20. Martins véd megint!

36. perc: Lekic lövését védi Martins.

35. perc: Martins védi Malestein lövését, a kipattanó viszont Kanoré, ez ellen meg már tehetetlen. 14-19. Tóth G. eredményes. 15-19. Újabb gyors gólváltás: Cvijic góljára Tóth G. felel góllal. 16-20.

34. perc: Kapu fölé száll Klujber lövése. Faragó L. lábát éri a passz.

33. perc: Martins védi Klujber hetesét.

32. perc: Kapufás gól hétméteresből Straniggtól. 14-18.

31. perc: Indul a második félidő. A vendégek kapujában Böde-Bíró.

30. perc: A kapufát találja el Tóth Eszter átlövése. Maszlova megint kapi fölé lő. Varga E. lövését védi Glauser a dudaszó előtt. Öt gól a különbség a szünetben a fővárosi együttes javára.

29. perc: Maszlova lövése elszáll a kapu fölött.

28. perc: Varga eredményes ismét. 13-18. Majdem sikerül labdát szerezni az óváriaknak.

27. perc: Varga Emília először eredményes. 12-17. Martins védi Simon lövését. Dmitrijeva lövését is hárítja Martins. Aztán Malestein végül betalál. 13-18

26. perc: Most Simon veszít labdát.

25. perc: Kritikus helyzetben veszít labdát a hazai együttes. Maszlova labdát veszít. Stranigg értékesi a ziccert. 11-17.

24. perc: Albek kap újabb két percet. Martins lábbbal védi Maszlova ziccerét. Aztán újabb védés az óváriak francia kapusától, Malestein lövését lábbal védi ki.

23. perc: Belemenés Simon Petránál. Edwige kiáll két percre, Albeket vágta orrba. Faragó két védő között próbál befordulni, Glauser védeni tud. Ferencvárosi időkérés.

22. perc: Albek kísérletét könnyedén védi Glauser. Dmitrijeva eredményes. 10-17. Labdát veszít ismét az MKC.

21. perc: Klujber növeli a góljai számát. 10-16

20. perc: Pattintott gól hetesből Tóth Esztertől. 10-15. Schatzl kap remek indítást a kapusától, ám vesztére ejtéssel próbálkozik ziccerben Glauserrel szemben.

19. perc: Tóth G. a kapufát találja el. Szabálytalankodnak vele szemben, így támadhat tovább az MKC. Aztán Tóth G. harcol ki hétméterest.

18. perc: Bölk távolról nagy gólt dob. 9-15.

17. perc: Lekic passzívból eredményes. 8-14. Visszajön Martins az óvári kapuba. Kapust cserél az FTC is az újabb hétmétereshez, Bíró mellett dobja a kapuba a labdát Stranigg. 9-14

16. perc: Márton Gréta góljára ismét Ivancoktól jön a válasz. 8-13.

15. perc: Ivancok szép átlövésgólból szerzi a hetedik hazai találatot. 7-12.

14. perc: Lancz dobja ki a pályáról a labdát. Malestein nem hibázik a jobb szélről. 6-12.

13. perc: A hosszú óvári támadás Albek kiállítása után is folytatódik. Végül Cvijic szerez gólt beállóból, emberelőnyből. 6-11

12. perc: Gyorsan újabb gólt kap az MKC, Márton eredményes a lerohanás végén. Tóth G. ezúttal gólt dob. 6-10.

11. perc: Kanor jut ismét a kiállítás sorsára. Tóth Eszter lövi az újabb óvári hétméterest, Glauser ezt sem tudja védeni. 5-8. Klujber talál rést a kitámadó óvári falon. 5-9. Tóth G. lövése nem ér gólt.

10. perc: Kanor lövése a blokkról jut a kapuba. 4-8. Tóth G. lövését Glauser tolja kapufára, onnan oldalt megy ki a pályáról a labda.

9. perc: Lekic lő a bal alsóba. 4-7. Hazai időkérés. Schatzl jön a bal szélre, onnan fut be középre, ám a lövése elmegy a kapu mellett.

8. perc: Nem jut el a passz az óvári beállóhoz. Klujber lövése kijön a kapusról, az ismétlését is védi Halter. Stranigg passza pontatlan.

7. perc: Ivancok gólt szerez, jön a gyors válasz Lekictől. 4-6.

6. perc: Tóth G. góljával zárkózik az MKC. 3-4. Martins helyett Halter az óvári kapuban, de Kanor lövését ő sem védheti. 3-5.

5. perc: Malestein eredményes a bal szélről. 2-4. Tóth G. labdát veszít, aztán Cvijic passzát fülelik le a hazaiak.

4. perc: Klujber góljára azonnal góllal válaszol Ivancok. 2-3.

3. perc: Kanor taszítja ki Wolfst a pályáról, két perc a végeredmény. Hét az öt ellen az óváriak, aztán hétméterest ítélnek a játékvezetők. Stranigg erős, pontos lövést ereszt meg büntetőből. 1-2.

2. perc: Ziccerbe kerül a beálló, Wolfs, de elrontja a lövést. Kanor viszont betalál a másik oldalon átlövésből. 0-2.

1. perc: Zöld-fehér csíkos mezben a fővárosiak, sötétkékben az óváriak. A mérkőzést a vendégek kezdik. Klujber átlövésből szerzi a meccs első gólját. 0-1.

női kézilabda
Női kézilabda - Harcosabb játék kell a győzelemhez a Fradi ellen

Előzetes -„Harcosabbnak kell lennünk a Fradi ellen a pályán – mondta Faragó Luca. "Még jobban és keményebben kell küzdenünk. Tudjuk, hogy a Fradi alapemberei megmaradtak, de sokat is erősítettek. Úgy tudunk sikeresek lenni ellenük, ha végig koncentrálunk, leredukáljuk a hibákat és a saját játékunkra fókuszálunk. Hazai pályán játszani mindig előny, a saját szurkolóink plusz energiát adnak. Szeretnénk megnehezíteni az ellenfelünk dolgát.”

Hétről-hétre fejlődünk és érünk össze egy csapattá

– tette hozzá Varga Emília, az MKC kézilabdázója.

"Az eltelt idő alatt az újak is szépen beilleszkedtek, nagyon küzdős személyiségek, akik pozitív hozzáállásukkal megkönnyítették azt, hogy befogadjuk őket. Folyamatosan haladunk előre a munkában. Tudjuk, hogy még nem most vagyunk száz százalékos formában, de mindent megteszünk a pályán. Az ETO meccset is kielemeztük, tudjuk milyen hibákat vétettünk, ebből tanulunk, de a pozitívumokat is észre kell vennünk, mert ebből tudunk építkezni. A Fradi ellen a hazai pálya előnyét igyekszünk kihasználni. Kiélezett mérkőzésre készülünk, ám mindent megteszünk a győzelemért” - tette hozzá a játékos.