Újabb vereség az NB I-ben - ETO FC Győr-Debreceni VSC 0-3 - fotók

Az ETO FC Győr kilenc év először játott az NB I-ben hazai pályán.

ETO FC Győr-Debreceni VSC 0-3 (0-0)

Győr, ETO Park. Játékvezető: Bognár Tamás (Rózsa Dávid, Szalai Balázs)
ETO: Ruisz - Vera, Bitri, Boldor, Csontos - Anton (Bánáti, 64.), Tóth R. (Lukics, 81.) - Gavrics (Diarra, 64.), Skvarka, Bumba - Krivokapics (Farkas B., a szünetben). Vezetőedző: Borbély Balázs
DVSC: Megyeri - Sztojkovics, Lagator, Pëllumbi, Ferenczi - Ojediran, Szűcs T. - Vajda B. (Szécsi, 71.), Dzsudzsák (Dreskovics, 77.), Domingues (Sagojan, 86.) - Bárány D. (Silue, 77.) Vezetőedző: Szrdan Blagojevics

Gólszerző: Domingues (55.), Bárány (60.), Silue (84.)

PERCRŐL-PERCRE

90+5. perc: Vége a mérkőzésnek. Bár az első félidőben jól játszott a győri csapat, a második félidőben egyértelműen jobb volt a DVSC, és megérdemelten nyert 3-0-ra. Köszönjük a figyelmüket!

90+3. perc: Silue fájlalja a karját vagy a vállát, ápolás miatt áll a játék.

90+2. perc: Diarra lövi 30-ról a jobb felső fölé a labdát.

90+1. perc: Öt perc a meccs végén a hosszabbítás.

89. perc: Bumba lövésébe egy debreceni védő vetődik bele, Csontos ismétlését Megyeri hárítja.

86. perc: Domingues helyére Sagojan érkezik.

85. perc: GÓÓÓL! Silue lövésébe Ruisz beleér, róla pattan a labda a hálóba. 0-3

81. perc: Tóth Rajmund hagyja el a pályát, Lukics jön a helyére. Védekező középpályás helyett csatár.

74. perc: Bánáti 19 méterről egy erős, lapos lövéssel próbálkozik, ám a labda épp oda megy, ahol Megyeri is áll, így a kapus könnyedén rávetődik a labdára.

77. perc: Kettős DVSC-csere: Bárány helyére jön Silue, Dzsudzsákot pedig Dreskovics váltja.

71. perc: Vajda helyett Szécsi játszik a folytatásban a vendégeknél.

69. perc: Megyeri kalandozik el a kapujából, de labdát veszít. Skvarka emel végül 28 méterről kapura, ám Lagator kisegíti a kapusát, és a gólvonalról kifejeli a labdát.

65. perc: Diarra éles szögből nyes kapura, de Megyeri figyel, és lehúzza a levegőből a labdát.

64. perc: Győri cserék: Gavrics helyére Diarra áll be, Antont pedig Bánáti Kevin váltja.

60. perc: GÓÓÓL! Dzsudzsák bal oldali beadását Bárány Donát fejeli hat méterről a bal alsóba. 0-2

55. perc: GÓÓÓL! Domingues éles szögből, az alapvonaltól hat méterről, estében lő a beadásra számító Ruisz felett a bal felsőbe. 0-1

54. perc: Dzsudzsák szöglete után Lagator földre pattintott lövését védi Ruisz.

48. perc: Csontos kapu elé ívelt szabadrúgását Megyeri öklözi ki az ötösről.

47. perc: Lagator kap sárgát, miután elkaszálta Gavricsot.

46. perc: Krivokapics a sérült bokája miatt nem tudja folytatni a mérkőzést, így a helyére Farkas Balázs állt be a szünetben.

45+6. perc: Vége az első félidőnek. Bár gól még nem esett, egyértelműen az ETO állt közelebb ahhoz, hogy megszerezze a vezetést.

45+2. perc: Ruisz lép ki megint remek ütemben a kapujából, és fejjel tisztáz egy debreceni felívelés után.

45+1. perc: Bitri fejese megy el a bal kapufa mellett.

45+1. perc: Hat perc a ráadás.

45. perc: Krivokapics kap pazar labdát középen, a kaputól 10 méterre, a lapos lövésére leér Megyeri.

41. perc: Négy-öt percig állt a játék. Előbb Megyerit kellett ápolni, majd a hálót kellett renoválni, amelyen Megyeri fedezett fel a szabványosnál nagyobb lyukat. Úgyhogy lesz bőven hosszabbítás a félidő végén.

36. perc: Csontos egy szögletvariáció után 18 méterről lő balról, Megyerinek kell védenie.

35. perc: Bitri fejese egy védőn megpattan, így megy el centikkel Megyeri kapuja mellett.

35. perc: Vera lő kapura egy bal oldali szöglet után, a bal felső elől tornássza szögletre a labdát Megyeri.

32. perc: Vajda éles szögből, nagy erővel lő kapura, de Ruisz jó helyen áll, és védeni tud.

22. perc: Bumba adja középre a labdát balról, középen Krivokapics sarokkal továbbítja kapu felé, de Megyeri elvetődve eléri a labdát.

18. perc: Pazar labdát kap Gavrics, ám ahogy elviszi Megyeri mellett, túlságosan kisodródik, a visszapasszt Bumba lövi el, de Ferenczit találja telibe.

16. perc: Ojediran 23 méterről próbálkozik, de célt téveszt.

8. perc: A kapujából kimozduló Ruisz lábbal ment Bárány elől.

5. perc: Bumba ível középre balról, a hosszún érkező Vera azonban rosszul találja el a labdát.

1. perc: A zöldben játszó ETO kezdi a mérkőzést. Fehérben a debreceniek.

Előzetes - Az ETO bajnoki rajtja nem sikerült jól, mert vereséget szenvedett a Nyíregyháza elleni idegenbeli mérkőzésen. Ugyanakkor az igazsághoz hozzátartozik, hogy némi balszerencse kísérte a nagy akarattal játszó zöld-fehérek játékát, és a bíró ténykedésével sem lehetettek maradéktalanul elégedettek a csapat hívei.

Borbély Balázs, az ETO vezetőedzője:

Nem lesz könnyű mérkőzés a Debrecen ellen, a mezőny egyik legjobb játékoskeretével rendelkező csapattal találkozunk. Szervezett, tapasztalt együttes. Ismerjük az erősségeiket és a gyengéiket, az utóbbiakat majd szeretnénk kihasználni. Az első fordulóhoz képest több változást is tervezek a kezdőcsapatunkban. Jelentős pluszenergiát remélek a szurkolóinktól, bízom benne, hogy sokan lesznek a lelátón és jó hangulatot teremtenek.

Közös megegyezéssel távozott Győrből a brazil Gabriel Boschilia. A családnak a hírek szerint beilleszkedési gondjai voltak, és ezért döntöttek a távozás mellett.