Megyei foci

2024.08.18. 16:41

Meglepte a Hegykő a bajnokaspiránst - A teljes forduló tudósításai, nyilatkozatokkal, videóval

Labdarúgó vármegyei I. o.: kétszer is vezetett a Győrújbarát, de gólokkal válaszolt a Mezőörs

Kisalföld.hu

Csornai SE–Hegykő 0–1 (0–0)
Csorna, 300 néző. V.: Fehér V.
Csorna: Kantó Zs. – Kovács P., Tóth A., Szabó Z. Nagy K., Szőke (Benszki B.), Ladjánszki, Füzi, Nagy Á. (Ignácz), Németh B., Márton (Horváth N.). Edző: Horváth Rudolf.
Hegykő: Majer – Reseterics (Kóczán M.), Kóczán B., Galambos, Halász M. (Hispágh), Nyerges M., Nyerges G., Horváth V. (Zombó), Bertha, Cziránku, Gaál. Edző: Sütöri Péter.
Gsz.: Halász.
Az NB III-ból érkező Csorna az első fordulóban az újonc Győrszentiván otthonában aratott gólzáporos győzelmet, míg a Hegykő odahaza kapott ki 3–0-ra, így a találkozó esélyese a nyíltan bajnoki címre pályázó rábaközi együttes volt.
66. perc: Egy gyors kontrát követően létszámfölénybe került a Hegykő és Halász Márk gurított a csornai kapuba. 0–1.
Az első félidőben inkább a mezőnyben folyt a játék, mindkét csapat kevésszer veszélyeztette a kapukat. A második játékrész közepén a vendég Hegykő volt eredményes Halász révén. A folytatásban ugyan többet veszélyeztetett a Csorna, de a fölény meddőnek bizonyult.
Horváth Rudolf: – Passzívan kezdtünk, s ez meghatározta a mérkőzést. Hibára hiba jött, kinyíltunk, így egy labdavesztésünkből gólt kaptunk, s elveszítettük a mérkőzést.
Sütöri Péter: – Csupa szív játékkal, úgy érzem, megérdemelten nyertünk.
Koroncó–Rajczi Beton-Fertőszentmiklós 5–1 (2–1)
Koroncó, 150 néző. V.: Szabó C.
Koroncó: Kokas – Molnár M., Fekete M. (Csete), Veller, Szabó Zs. (Sipőcz), Nagy P., Bieder (Lampert), Vörös Torma (Nagy B.), Görcs, Orbán, Présinger. Edző: Makkos Tamás.
Fertőszentmiklós: Simon – Bognár-Barzsó, Orbán, Halász G., Németh P., Fodróczy (Ábrahám), Kakuk, Horváth S. (Csányi), Csikai, Kirják, Németh B. Edző: Rozmán László.
Jók: Molnár M., Présinger, Szabó Zs., ill. Németh P., Németh B., Kakuk, Orbán.
Gsz.: Szabó Zs. (2), Molnár M., Nagy B., Görcs, ill. Németh P.
Gyors kétgólos hazai vezetést követően, még szünet előtt szépített a vendégcsapat, a folytatásban aztán hazaiak még háromszor betaláltak, így magabiztos győzelmet arattak.
Makkos Tamás: – Sportszerű mérkőzésen megérdemelten nyertünk. Sok sikert kívánok az ellenfélnek a csapatépítéshez.
Rozmán László: – Mi még tanuljuk ezt a megyei első osztályt, de a csoport legjobb csapata ellen becsületesen helytálltak a srácok.
DAC Nádorváros–Credobus Tehetségközpont 1–0 (1–0)
Győr, 150 néző. V.: Bálintfi I.
DAC: Németh B. – Vadász, Póczik, Vaganjan (Gerencsér), Lengyel (Makkos), Gál (Matyi), Peisser, Madarász, Németh B., Széles, Domján. Edző: Mayer János.
Credobus Tehetségközpont: Hilmer – Kocsis, Gaál-Horváth, Kovács B. (Buglyó), Herczeg, Sipos (Csóka), Torma (Radits), Ocskay, Pintér B. (Csák), Horváth Á. (Nagy K.), Gergely. Edző: Borbély Attila.
Gsz.: Domján.
Gyászszünettel kezdődött a mérkőzés a volt DAC-labdarúgó, Szekér Csaba emlékére. Az első félidőben kiegyenlített játék mellett a DAC alakított ki több helyzetet, és megérdemelten vezetett. A második játékrészben a győriek folytatták taktikus, jó játékukat, és megérdemelten nyertek.
Jók: mindenki, ill. Kocsis, Ocskay.
Mayer János: – Csúszva-mászva, küzdve, néha jól is játszva sokat tettünk a győzelemért. Teljesen elégedett vagyok mindenkinek a hozzáállásával.
Borbély Attila: – Vereséget talán nem érdemeltünk volna, de győzelmet sem.
Mezőörs–Győrújbarát 4–2 (1–1)
Mezőörs, 320 néző. V.: Horváth M.
Mezőörs: Somogyi – Böröczky, Kerékgyártó, Szántó, Tóth L. (Tóth M.), Zámbó, Végh T., Molnár T. (Simigla), Nagy K. (Vári), Dávid, Papp Sz. Edző: Bohner Roland.
Győrújbarát: Szebényi – Nyíregyházki, Gál I., Czanik, Pintér M., Tar (Paár), Rosta, Tóth P. (Szabó M.), Varga R., Varga J., Samodai (Bagó). Edző: Tenk Balázs.
Gsz.: Dávid, Papp Sz., Kreicz, Kerékgyártó, ill. Posta, Samodai.
A megyei első osztályhoz képest is kiemelkedő színvonalú és jó hangulatú mérkőzést láthatott a szépszámú közönség. A vendégek nyíltan, gólra törően futballoztak, ennek köszönhetően kétszer is vezetni tudtak, azonban a hazai csapat jó támadójátékkal ráerőltette akaratát ellenfelére, és megérdemelten tartotta otthon a három pontot.
Jók: egész csapat, ill. Szebényi, Posta, Samodai.
Bohner Roland: – Igazi megyei rangadót tudtunk játszani a jó ellenfél ellen, amely bátran futballozott. Azt gondolom, hogy rászolgáltunk a három pontra.
Tenk Balázs: – A mérkőzés talán elérte a megyei első osztály színvonalát. A játékvezetés még véletlenül sem.
Győrújfalu–Davita Food-Gönyű 0–1 (0–0)
Győrújfalu, 150 néző. V.: Fuhrmann.
Győrújfalu: Huszár M. – Kovács D., Varga M., Farkas P. (Bartalos), Horváth B. (Balogh M.), Nagy M., Farkas T., Takács M. (Dittrich), Simay, Jaczkó, Takács J. Edző: Pozsonyi Márk.
Gönyű: Boros – Kovács K., Balog Z., Varga P., Prácser (Szilvágyi), Koncsag, Varga Cs., Tarcsa, Milos (Bodó), Kertész, Varga Zs. (Siska). Edző: Balog Zoltán.
Gsz.: Prácser.
„Döntetlenszagú” mérkőzésen a vendégek egy jól eltalált lövéssel elvitték a három pontot.
Jók: Simay M., Jaczkó B., Takács J., ill. Boros, Varga P., Siska, Prácser.
Pozsonyi Márk: – Tipikus egygólos mérkőzés volt, ezt pedig sajnos nem mi szereztük...
Balog Zoltán: – Küzdelmes mérkőzésen egy jól eltalált lövéssel sikerült megnyernünk a mérkőzést.
Üstökös FC Bácsa–Lavill-Ménfőcsanak 2–0 (0–0)
Győr, 100 néző. V.: Péter.
Bácsa: Kürnyek – Halász M., Pasztendorf, Rigó (Dobai), Nagy M., Horváth Á., Bella (Reisinger), Szabó B. (Horváth N.), Bartosik (Győri), Bauer, Ferenczi. Edző: Germán Ferenc.
Ménfőcsanak: Varga R. – Bartal, Kalmár P., Béres, Szuprics, Puskás, Fekete Sz., Bergendi, Vajda, Fésüs, Horváth A. Edző: Nemes Ferenc.
Gsz.: Ferenczi, Reisinger.
Két sok hiányzóval felálló, fiatal csapat „döntetlenszagú” mérkőzésén a helyzeteit hatékonyabban kihasználó hazaiaknak sikerült megszerezni a győzelmet.
Jók: Horváth Á., Ferenczi, ill. mindenki.
Germán Ferenc: – Két erősen tartalékos csapat mérkőzését az nyerte meg, aki az első gólt szerezte. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.
Nemes Ferenc: – Fél csapatunk hiányzott, a másik fele viszont óriásit küzdött. Az utolsó pillanatig meccsben voltunk, büszke vagyok a játékosaimra, illetve jó nyaralást a hiányzóknak.
Abda-VVFK Bau–Győrszentiván 2–0 (1–0)
Abda, 100 néző. V.: Köves.
Abda: Csáktornyai – Tóth K., Éri, Kerékgyártó, Maidics (Simon M.), Babayigit (Winkler), Wágenhoffer (Tóth E.), Kovács B. (Magyar P.), Jász, Balogh L., Kovács Á. Edző: Szűcs Gergely.
Győrszentiván: Szabó K. – Farkas B., Sáhó, Imre, Horváth B., Böcz (Bonnyai), Kovács L., Szabó P. (Hegedűs), Tóth R., Kiss B., Gombos
(Nagy D.). Edző: Kovács Zsolt.
Gsz.: Kovács B., Wágenhoffer.
A szervezetten játszó Győrszentiván ellen megérdemelt győzelmet aratott a hazai csapat.
Jók: Wágenhoffer, Balogh L., Kovács Á., Éri, Winkler, ill. Sáhó, Tóth R., Horváth B., Szabó K.
Szűcs Gergely: – Jól felkészített csapat ellen sikerült magabiztos győzelmet aratnunk.
Kovács Zsolt: – Büszke vagyok, és gratulálok az újjászervezett és megfiatalított csapatomnak. A mérkőzés során is sokat fejlődtünk és tanultunk.
Vitnyéd–Intertech-Kapuvár 0–2 (0–2)
Vitnyéd, 450 néző.
Vitnyéd: Germán M. – Németh M., Hécz, Detrik (Simon M.), Papp R., Varga G. (Szalai András), Szalai Attila, Pankotai, Horváth A., Kovács A. (Nyakas), Szakács M. (Kleizer). Edző: Kiss Ákos.
Kapuvár: Gruttó – Kalmár D., Farkas Z. (Molnár M.), Árki (Kapui), Varga T., Kelemen M., Purt, Kapa Márkó, Schillinger R., Schillinger D. (Kapa Martin), Baranyai. Edző: Varga Péter.
Gsz.: Schillinger R., Kelemen M.
A hazaiak az első negyedórában tudtak csak felülkerekedni a vendégeken. A leszakadó esővel a vendégek átvették az irányítást és kétgólos előnyre tettek szert a szünetig. A második félidő a nagy mennyiségű csapadék miatt játékot nem, küzdelmet annál inkább hozott, de folyamatos játék nem tudott kialakulni. Az átalakult kapuvári csapat megérdemelten vitte el a három bajnoki pontot.
Jók: Detrik, Horváth A., Simon M., ill. Kalmár D., Purt, Kapa Márkó, Farkas Z., Varga T.
Kiss Ákos: – Az első félidőben harminc percet sajnos átaludtunk, a Kapuvár ezalatt eldöntötte a mérkőzést. A második félidő küzdésben jelesre sikerült. A vendégek jobban akarták ezt a győzelmet, sok sikert kívánok nekik a bajnoki menetelésben.
Varga Péter: – Az első félidőben két remekbe szabott gólt szereztünk. A folytatásban a rossz időjárás ellenére mindkét csapat remekül küzdött, ezért mindenki dicséretet érdemel. Sok sikert a hazaiaknak.