Sportlövészet

2024.07.15. 11:48

Csapatban a győri volt a legjobb a gyenesdiási ob-n

Tasi Tamás és Farkasné Keczeli Bianka nyerte egyéniben a 30 plusz 30 lövéses és a 40 vegyes versenyszámot a gyenesdiási 50 méteres futócéllövő országos bajnokságon.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint Tasi a normál számban 582 körrel nyert, míg a 40 vegyesben 387 körrel lett az első. Farkasné Keczeli Biankának 545, illetve 360 körrel szerezte meg az aranyérmet, ezzel eljutott az 50. bajnoki címéig.  Az ob-val lezárult az augusztus végén kezdődő plzeni Európa-bajnokság válogatója.

A férfi 40 vegyes egyéni dobogósai. Fotó: hunshooting.hu

Eredmények, 50 méteres futócéllövő ob, 30+30 lövés,  férfiak,   egyéni: 1. Tasi Tamás (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 582 kör. 2. Sike József (Rába ETO Győr SE) 579. 3. Tar Csaba (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 574. Csapat: 1. Győri Lövészklub (ifj. Laczik Zsolt, Boros László, Spárnicz Ádám) 1665 kör. 2. Honvéd Kossuth LK, Szentendre 1647, 3. Élménylőtér SE 1174. Nők,  egyéni: 1. Farkasné Keczeli Bianka (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 545 kör. 2. Worell Anna (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 493. 3. Bedekovich Viktória (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 471. 40 vegyes,  férfiak,  egyéni: 1. Tasi Tamás (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 387 kör. 2. Sike József (Rába ETO Győr SE) 384. 3. Boros László (Győri Lövészklub) 383.  Csapat: 1. Honvéd Kossuth LK, Szentendre (Tasi Tamás, Tar Csaba, Papp Ákos) 1100 kör. 2. Győri Lövészklub 1089. 3. Élménylőtér SE 811. Nők, egyéni: 1. Farkasné Keczeli Bianka (BEFAG Keszthelyi Erdész LK) 360 kör. 2. Worell Anna (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 347. 3. Bedekovich Viktória (Honvéd Kossuth LK, Szentendre) 302.