2021.01.27. 11:33
Új szakosztály alakulhat Győrben
Bár hivatalosan még nem dőlt el, de jó esélye van annak, hogy a jégkorong és a műkorcsolya mellett curlingszakosztállyal bővül a Győri Nemak ETO HC „kínálata”. Erről egyeztetett tegnap a klub, az országos szövetség és a város vezetése.
A megbeszélésen a Magyar Curling Szövetség részéről Fóti Balázs alelnök, Mihályi Petra főtitkár és Kiss Bálint sportigazgató, a várostól Petrov Iván sportért felelős polgármesteri biztos, egyben a Győri Nemak ETO HC elnökségi tagja, továbbá Bartalis József, a Győri Jégsportért Alapítvány kuratóriumi elnöke, valamint Nagy Ákos, a Győri Nemak ETO HC klubmenedzsere vett részt.
„Még semmi nem dőlt el, de nagyon szívesen vennénk, ha Győr bekapcsolódna a curling vérkeringésébe. Adott ez a kiváló létesítmény, tulajdonképpen minden rendelkezésre áll, már csak versenyzők kellenek” – mondta Fóti Balázs, aki hozzátette: a magyar curling vegyes párosban világbajnoki arannyal és ezüsttel is büszkélkedhet.
„Nyilván a cél az olimpiai részvétel, emellett viszont az utánpótlás biztosításán is dolgozunk, ehhez pedig ki kell használni minden lehetőséget” – tette hozzá az alelnök.
Petrov Iván szerint is van létjogosultsága a sportágnak a megyeszékhelyen.
„A klub szlogenje eleve az, hogy együtt a sokszínű győri sportért, így minden olyan kezdeményezést támogatunk, mely ezt szolgálja, és ezért is örültünk ennek a megkeresésnek. Nyitottak vagyunk arra, hogy Győrben legyen curlingszakosztály, ehhez a feltételek rendelkezésre állnak. Most keressük azokat a vállalkozó szellemű sportembereket, akik fantáziát látnak ebben. Ők nyugodtan keressék az ETO HC-t” – fogalmazott a sportért felelős biztos.
A hivatalos program végén a sportágat ki lehetett próbálni, az első gurítás Petrov Iváné volt. Kipróbálta a curlinget Téglássy Tamara is. Az egykori műkorcsolyázó 1988-ban ott volt Calgaryban a téli olimpián. Ő jelenleg az ETO HC műkorcsolya-szakosztályát vezeti és edzősködik is.
Szabályok
A curlinget négyfős csapatok játsszák. A csapatok felváltva csúsztatnak 8–8 gránitkövet – ezek súlya 20 kg – a 45 méter hosszú jégpálya egyik végéből a másikba, egy leginkább céltáblához hasonlító felfestett felületre, a „házba”. Mindkét csapatnak az a célja, hogy mind a 16 kő elengedése után az ő köve legyen közelebb a ház középpontjához. Az a csapat nyeri a játékrészt (endet), amelyiknek ez sikerül, és annyi pontot kap, ahány köve közelebb van a ház középpontjához, mint az ellenfél legközelebbi köve. Az adott verseny lebonyolítási rendjétől függően általában 8–10 endből áll egy mérkőzés. Ha a játék végén döntetlen az állás, extra end, vagyis hosszabbítás következik.
Petrov Iván sportért felelős polgármesteri biztos próbálta ki elsőként
a sportágat a győri jégcsarnokban.
Fotó: Csapó Balázs