2024.11.09. 18:07
A Széchenyi István Egyetem professzora is alapítója a Skót–Magyar Professzorok Egyesületének
A nemzetközi kapcsolatok bővítése a magyar felsőoktatás fejlődésének egyik alapja. Ezt szolgálja, hogy a Külgazdasági és Külügyminisztérium támogatásával nemrégiben megalakult a Skót–Magyar Professzorok Egyesülete (Scottish-Hungarian Scholars’ Society) a skóciai Edinburgh-ben.
A Skót–Magyar Professzorok Egyesülete többek között az Edinburgh-i Egyetem (felvételünkön) professzorainak részvételével alakult meg.
Fotó: Széchenyi Egyetem
A szervezet munkájában a társadalomtudományok mellett a műszaki, mérnöki és orvostudományok képviselői vesznek részt. Az alapító tagok között szerepel dr. Grúber Károly, a győri Széchenyi István Egyetem Területi Tudományi és Vidékfejlesztési Tanszékének professzora, aki doktori disszertációját a skót regionalizmus témakörében írta.
„Az egyesület rangját jelzi, hogy olyan neves intézmények professzorai vesznek részt benne, mint az Edinburgh-i vagy a Glasgow-i Egyetem, amelyek a két legnevesebb felsőoktatási minősítő szervezet, a Quacquarelli Symonds és a Times Higher Education világranglistáján a top százban szerepelnek. A megalakulással azt a célt tűztük ki magunk elé, hogy erősítsük a két ország közötti felsőoktatási kapcsolatokat, hozzájárulva nemzetközi kutatási hálók létrejöttéhez, a magyar egyetemek publikációs és tudományos teljesítményének növeléséhez, innovációk születéséhez. Mindezt közös programokkal és kutatási pályázatokban való közös részvétellel is igyekszünk elősegíteni” – hangsúlyozta prof. dr. Grúber Károly. Hozzátette: a tervek szerint az egyesület következő ülésére jövőre Győrben, a Széchenyi István Egyetemen kerülhet sor.