2021.09.23. 08:00
Fáklyás bajvívással érkezik az első Hadfiak Seregszemléje
2021. szeptember 25-én a Történelmi Hadi Akadémia Alapítvány első ízben rendezi meg a Hadfiak Seregszemléjét a Tatai várban. Az ifjúsági katonai hagyományőrző csapatok bemutatkozása mellett, Magyarország csodálatos, gótikus táblaképeit festik fel a tatai vár falára. A gyerekek számára pedig fáklyás bajvívást rendeznek.
Forrás: Történelmi Hadi Akadémia Alapítvány
Az egész napos eseményen a katonai hagyományőrző ifjúsági csapatok bemutatkozása mellett rendkívül színes és izgalmas programokkal várják az érdeklődőket a Tatai várban; a hadi és harci bemutatók mellett a gyerekek több órás csatajáték keretében páncélos török vitézekkel küzdhetnek meg élő zenei kíséret mellett.
Amíg a „harcosok” kipihenik a küzdelem fáradalmait régizenei koncertek szórakoztatják a látogatókat, fellép a Tabulatúra régizene-együttes, a Hajdux zenekar, Aprája dudazenekar és az Igriczek, az estét pedig a Misztrál együttes koncertje zárja.
Sötétedés után pedig fényárban úszik majd a Tatai vár fala: Jankovics Marcell – Méry Gábor Felvidéki gótikus templomok I-XII. című albumsorozatának kiválogatott fotóinak fényfestése kápráztatja el a közönséget, míg a gyerekek egy éjszakai fáklyás bajvívásban mérhetik össze tudásukat, amelyet historikus zene kísér.
Zsolnai Gábor, az alapítvány kurátora kiemelte, hogy az egész napos családi eseménnyel
a fiataloknak szeretnék bemutatni a katonai hagyományőrzés jövőjét és múltját az ifjú vitézektől a huszárokon át a honvéd katonákig.
A seregszemlén történelmi hadizászlórekonstrukciók vonulnak fel a történelmi zászlók napja alkalmából. Napközben szablyatáncot és különböző kardtáncokat, huszár verbunkot is láthat a közönség.
Első Hadfiak Seregszemléje 2021. szeptember 25. Tatai vár
Résztvevők:
Az esemény alatt a Sub Rosa zenekar biztosítja a térzenét.
Történelmi Hadi Akadémia Alapítvány
A szervezet szándéka szerint a magyarságtudatot hivatott erősíteni, az erkölcsösség, az önazonosság, a kulturális, történelmi, keresztény hagyományok megismertetésével és megszilárdításával. Cél, hogy a bajvívó szakkörök minden fiatal és fiatal felnőtt számára bárhol elérhetőek legyenek, a felnőttképzés keretében pedig minél több instruktort képezzenek, akik a Kárpát-medence területén terjesztik ezt a tevékenységet és adják tovább a megszerzett tudást.