Bajnokság

2024.05.01. 20:36

Férfi kosárlabda NB I - A 7. helyért játszik az Sopron KC

Sopron KC - NKA Universitas Pécs 59-83 (18-30, 7-18. 19-20, 15-15)
Sopron, férfi NB I,  az 5-8. helyért, 2. mérkőzés,  1000  néző. V.: Győrffy, Minár, Major.

Sopron KC: Csendes 5/3, Meszlényi, Griffin 10/3, SITKU 12/3, Molnár. 4 Cs.: GILL 17/6, Nichols 7, Schöll, Fazekas 4/3, Polster. Edző: Gasper Potocnik.
Pécs: Nikolics 2, Scherer 5/3, KOVÁCS P. 6/6, MAGNJAFIC 17/6, DURMO 15/3. Cs.: KERPEL-FRONIUS 6, WALKER 18/9, Henry 7, Rátgéber 4, Kazy 3/3, Bor, Lados. Edző: Csirke Ferenc.

Négy magyar játékossal a kezdőben  indított az SKC, amely kezdetben Sitku remek megmozdulásaival tartotta a lépést a pécsiekkel. Gill lépett elő az SKC-nál, fej-fej mellett haladtak a csapatok. A negyed vége a 14-0-s rohamot bemutató Pécsé volt a hibát hibára halmozó soproniak ellen. A második etap elején tartotta 10 és 15 pont közötti előnyét a Pécs, majd a nagyon gyengén játszó és dobó SKC hátránya szünetre 20 pont fölé nőtt.

A második félidőt 8-2-vel kezdte az SKC, de a fellángolás csak rövid volt, a harmadik negyed derekán ismét 20 pont fölé nőtt a Pécs előnye, a vendégek 24 pontos vezetésről várhatták a záró szakaszt. Ez szép csendben lecsorgott, a vendégek gond nélkül tartották 20 pont körüli előnyüket és biztosan nyerték a mérkőzést, és ezzel a párharcot is egyben a mérkőzés nagy részében  gyengén játszó SKC ellen.

Gasper Potocnik: - Nemcsak ma, de az egész párharcban a Pécs volt a jobb csapat. Gratulálok nekik a továbbjutáshoz. Őszintének kell lennünk, mi nem nézünk ki jól. Még a legegyszerűbbnek tűnő helyzetekben is nagyon rossz döntéseket hozunk, nem tudjuk végrehajtani azokat a dolgokat, amiket szeretnénk. Próbáltunk a lehető legjobban felkészülni, de nem tudtuk végrehajtani az elképzeléseinket a pályán. Gratulálok a Pécsnek, megérdemlik. Sajnálom, hogy így játszottunk, próbálunk megtenni mindent, hogy a következő mérkőzés jobb legyen.