2024.04.23. 20:38

NB I – Egy tripla döntött Szekszárdon, a SERCO UNI Győr csütörtökön hazai pályán juthat be a döntőbe

Bár tízpontos hátrányból a zárónegyedben kiegyenlített a SERCO UNI Győr a Szekszárd vendégeként a női kosárlabda NB I elődöntőjében, végül azonban kikapott, így harmadik meccs dönt arról, melyik együttes lesz a már döntős DVTK ellenfele.

Carletonék (jobbra) nagyot harcoltak, de végül kikaptak.

Szekszárd–SERCO UNI Győr 76–73 (24–22, 16–18, 18–16, 18–17)

Szekszárd, NB I-es női elődöntő, 2. mérkőzés, 1100 néző. V.: Montgomery-Tóth C, Györfy, Minár.

Szekszárd: Horváth B. 4/3, MÁNYOKY 7/3, Boros 3/3, WESTBELD 25/3, MONROE 16. Cs.: Krnjic 4, Theordoreán 7/3, MIKLÓS 10/9, Stanacev. Edző: Djokic Zeljko.

SERCO UNI Győr: Ruff-Nagy D. 5, DUBEI 18/9, CARLETON 21/9, Goree 2, Anigwe 11. Cs.: DOMBAI 12/3, Török Á. 4, Bach, Gyöngyösi. Edző: Cziczás László.

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc állás: 1–1.

Két perc után Anigwe révén lett meg az első győri kosár, Bár nem dobtak igazán jól a vendégek, a Szekszárd nem tudott ellépni (4. perc: 7–5). A negyed második felében Mányoky és Miklós viszont beemelt egy triplát (21–14), időt is kért Cziczás László. A szakasz hajrájában öt pontot le tudtak faragni a vendégek (24–22).

Miklós hármasa nyitotta a második szakaszt. Sok kimaradt lehetőség volt mindkét oldalon, Carleton triplájával sikerült egyenlíteni a szakasz közepén (29–29), sőt, Dubei hármasa után először vezetett az UNI Győr, (31–33). Fej fej mellett haladt a két csapat, két negyed után pedig döntetlen volt az állás (40–40).

A második félidőben Monroe kosár plusz büntetőjével öt pontra nőtt a győri hátrány (50–45), Cziczás László időt is kért 54–48-nál. A szakasz végére két pontra jöttek fel a győriek (58–56). Az utolsó tíz percben 71–61-re vezetett a Szekszárd. Innen sikerült egyenlíteni (73–73), a döntő kosarat viszont Westbeld dobta egy tripla formájában, így a párharc 1–1-re áll, csütörtökön 18 órakor Győrben jöhet a harmadik, mindent eldöntő felvonás.

Cziczás László: – Ennyi eladott labdával nem lehet meccset nyerni, főleg itt, Szekszárdon. Így is tudtunk szoros meccset játszani, vissza tudtunk kapaszkodni mínusz tízről az utolsó negyedben, ami nagy szívről tesz tanúságot.