Labdarúgó NB II

2024.04.23. 08:38

Kuznyecov Szergej, az ETO vezetőedzője: A játékosok megtettek mindent, ami bennük volt

Fotó: Csapó Balázs

- Nehéz mit mondani egy ilyen mérkőzés után, amikor úgy kapunk ki, hogy sok helyzetet alakítunk ki. A játékosok megtettek mindent, ami bennük volt, ám úgy néz ki, hogy jelen pillanatban ez nem elég a győzelemhez - nyilatkozta Kuznyecov Szergej, az ETO vezetőedzője, miután csapata hazai pályán 1-0-as vereséget szenvedett a Szegedtől hétfőn este a Merkantil Bank Liga, NB II legutóbbi fordulójában.

Az első félidőben nyomasztó fölényben játszott az ETO, de alig tudott gólhelyzetet kialakítani a kiválóan záró szegedi védelemmel szemben. A vendégek szinte csak egyszer jutottak el a győri kapuig, ám abból megszerezték a vezetést. A fordulás után hasonló képet mutatott a mérkőzés, az ETO kihagyta a helyzeteit, a masszívan védekező Szeged végül némi szerencsével elvitte a három pontot.

9. perc: Bumba jobb oldali beadását Skvarka középről, 7 méterről lőtte a kapu fölé.11. perc: Diarra fordult be remekül a 16-oson belülre, ám hosszan tolta meg a labdát, így odalett a helyzet.
16. perc: Kröhn a balösszekötő helyén lefutotta a védőket, közeli centerezése után Könczey szögletre tisztázott a kapu előteréből.
21. perc: Papp Borvetővel kényszerítőzött a győri tizenhatosnál, majd 15 méterről, félmagasan a bal alsó sarokba lőtte a labdát. 0–1.
45+3. perc: Ruisz védte Haris jobb alsó sarok felé tartó erős lövését.
63. perc: Szegedi kontra végén Papp sarkazta a labdát Borvetőnek, aki elvitte Ruisz mellett is, majd kiszorított helyzetből, balról a rövid oldali kapufát találta el. Az ismétlést Ruisz ütötte szögletre.
70. perc: Svkarka lövését tolta a kapu fölé Molnár-Farkas T.
74. perc: Boschilia középre tartó, lapos lövését fogta Molnár-Farkas.
82. perc: Bumbához pattant a labda, akinek 6 méteres lövése elzúgott a bal felső sarok mellett.

Győr, ETO Park, 1256 néző. V.: Bognár.
ETO: Ruisz – Kiss M. (Vera, 70.), Szépe, Boldor, Csontos – Anton, Vingler (Huszár, 77.) – Diarra (Boschilia, 70.), Bumba, Skvarka – Kröhn (Lukic, 77.). Vezetőedző: Kuznyecov Szergej.
Szeged: Molnár-Farkas T. – Könczey, Szilágyi Z., Horváth M., Tóth B. (Kővári, 77.) – Papp Á., Haris (Gajdos, 77.), Márkvárt, Zuigeber (Palincsár, 66.) – Bíró B. (Magyar Zs., 77.), Borvető (Klausz, 90.). Vezetőedző: Alakszandar Sztevanovic.
Gsz.: Papp (21.).

Michal Skvarka és Márkvárt Dávid csatája a labdáért.
Fotó: csapó balázs