2024.04.25. 21:24

Ismét döntőben a SERCO UNI Győr

Az egyik fél két győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a SERCO UNI Győr javára.

Szabó Gábor

SERCO UNI Győr–Szekszárd 89–70 (12–20, 25–13, 25–16, 27–21)

Győr, NB I-es női elődöntő, 3. mérkőzés, 600 néző. V.: Cziffra, Ádám, Söjtöry.

UNI Győr: RUFF-NAGY D. 10/6, DUBEI 7, CARLETON 14/6, GOREE 13/3, ANIGWE 17. Cs.: Dombai 2, BACH 14/6, GYÖNGYÖSI 10/3, Hegedűs, Küllős 2, Molnár L. Edző: Cziczás László.

Szekszárd: Horváth B. 6, BOROS 14/3, Mányoky 8/6, WESTBELD 12/6, Monroe 4. Cs.: MIKLÓS 11/6, Stanacev 5, KRNJIC 8, Theodoreán, Holcz, Szűcs 2. Edző: Djokic Zeljko

Másfél negyeden keresztül a vendégek akarata érvényesült, a Szekszárd folyamatosan vezetett, eőnyét fokozatosan növelte, A dobószázalék visszatükröződött az első negyed állásán a győriek 22, az ellenfél 44 százalékkal dobott. A második szakasz második felét 20–31-ről kezdtük, innen egy 25–2-es rohanással a második félidőben már mi vezettünk 45–33-ra. Innen már nem volt kérdés, melyik csapat jut be a fináléba Az utolsó öt percnek 78–56-os vezetéssel vágtak neki a csapatok.

Összességében a három mérkőzés összképét tekintve magabiztosan jutott be a SERCO UNI Győr a tavalyi szezon után után idei sorozatban is a döntőbe, ahol a DVTK lesz az ellenfelük.

Cziczás László: – Fantasztikus estét produkáltak a játékosaim, ez a küzdés férficsapattól is elképesztő lenne. Igazi nagybetűs csapat voltunk, meg is lett az eredménye, le a kalappal mindenki előtt. Ki kell emelnem Ruff-Nagy Dorcit, aki félig-meddig betegen vállalta a játékot, apait-anyait beleadott, de állta a sarat. Mindkét csapat beletette szívét-lelkét ebbe a párharcba, de megérdemelten jutottunk be a döntőbe, ami az egész évben bennünket sújtó problémák után fantasztikus teljesítmény.